» Новини » Нардеп розповів про ситуацію з розповсюдженням наркотиків на Донбасі

Нардеп розповів про ситуацію з розповсюдженням наркотиків на Донбасі

Депресивна ситуація на Донбасі загострює людські вади, які і призводять до збільшення випадків алкогольної і наркотичної залежності.

Про це заступник голови депутатської фракції «Слуга народу», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій, Луганській областях та АР Крим та міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив на конференції “Наркотична й алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я”, передає “ДС”.

За його словами, проблеми на Донбасі не обмежуються війною, руйнуваннями і нелегальним оборотом зброї.

“Вся ця депресивна ситуація на Донбасі загострює гірші людські пороки: постійний ризик життя, відсутність надійного контролю правоохоронних органів, безробіття — ось це дійсно фактори серйозного зростання алкоголізму і наркоманії на Донбасі”, — розповів депутат.

За його словами, серйозний вплив на зростання таких випадків мала війна і посттравматичний синдром у її учасників. Нардеп підкреслив, що проблема алкоголізму і наркоманії існувала і до початку військових дій в 2014 році, проте ще серйозніше загострилася після їхнього початку.

Депутат також навів соціологію, проведену у 2021 рік, згідно з якою було опитано жителів Сходу України.

Так, 7% з них розповіли, що їхні знайомі є наркозалежними, 23% з числа наркозалежних становили небезпеку для себе і оточуючих, 38% з них виносили речі з дому для продажу без дозволу інших членів сім’ї, 16% наркозалежних крали речі у знайомих з метою продажу, 20% наркоманів крали гроші у рідних, 11% скоювали крадіжки грошей у знайомих, 16% наркозалежних здійснювали домашнє насильство, 6% скоїли насильницькі дії щодо колег, друзів, знайомих, 10% залежних намагалися нашкодити собі або накласти на себе руки.

Ткаченко також додав, що, згідно з опитуванням, лише 20% наркозалежних зверталися за допомогою в зв’язку з цим.

Також, за результатами опитування, 50% респондентів заявили, що в їхньому населеному пункті легко дістати наркотики.

Крім того, депутат процитував повідомлення Луганської обласної прокуратури, згідно з яким в регіоні викрили трьох працівників спецпідрозділу поліції із Запоріжжя, які несуть службу в районі Операції об’єднаних сил.

Ці поліцейські, за даними слідства, організували схеми вимагання хабарів від наркозалежних місцевих жителів. До даної протиправної діяльності, вказують у прокуратурі, вони залучили спільника, який створював підстави для затримання таких осіб з наркотиками. Правоохоронці, повідомляє прокуратура, погрожували громадянам кримінальною відповідальністю і вимагали від них грошову винагороду для того, щоб її уникнути. Повідомляється, що поліцейські були затримані після отримання 15 тисяч хабара від одного з наркозалежних.

“Сіра зона — благодатний ґрунт для розвитку наркотрафіку в регіоні. В даному випадку я знову-таки кажу про Луганську і Донецьку область, про Донбас. А посттравматичний синдром у ветеранів АТО/ООС, цивільних людей, які пережили стрес від війни — це благодатний ґрунт для залучення до лав наркозалежних все нових і нових членів. Як наслідок такого зростання втягнутих в наркоманію, йде збільшення випадків агресії і злочинів на побутовому рівні “, — розповів Ткаченко.

Він додав, що в цьому можна переконатися, подивившись офіційну статистику МВС.

“Вважаю за необхідне впровадження комплексу заходів в Донецькій і Луганській областях для зміни ситуації в кращий бік”, — розповів народний депутат.

При цьому, за його словами, потрібно враховувати, що надання медичної допомоги та реабілітація для тих осіб, які, крім наркозалежності, страждають на посттравматичний синдром або мають інші психічні розлади, пов’язані з пережитими ними важкими подіями на Донбасі, вимагають особливого підходу і фахівців.