» Новини » Саакашвілі vs Порошенко і заворушення в Одесі: прогноз судових справ від юриста на тиждень

Саакашвілі vs Порошенко і заворушення в Одесі: прогноз судових справ від юриста на тиждень

Наступного тижня в Україні відбудеться  низка судових засідань щодо резонансних кримінальних проваджень.

Саакашвілі проти Порошенка

Міхеїл Саакашвілі подав позов до Президента України Петра Порошенка з вимогою скасувати рішення про припинення українського громадянства. Наприкінці лютого — на початку березня справу розгляне новий Верховний суд в складі Касаційного адміністративного суду.

 Нагадаємо, щорішення судів попередніх інстанцій підтвердило правомірність рішення Президента.

У разі поразки у Верховному суді Саакашвілі звертатиметься до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). До речі, за кількістю справ в ЄСПЛ Україна стабільно входить до п’ятірки країн-лідерів.

Шабунін проти журналіста

Дніпровський районний суд Києва продовжить розгляд кримінального провадження щодо обвинувачення керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна у завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналістові  (ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України). Йдеться про події, що сталися влітку 2017 року — конфлікт між головою Центру протидії корупції та Всеволодом Філімоненком, який представлявся журналістом видання “Голос народу”, біля Дніпровського військкомату Києва. За повідомленням “Центра інформації про права людини” журналіст Філімоненко отримав тілесні ушкодження.

Одеса проти мерів

Клопотання НАБУ про відсторонення Геннадія Труханова з посади мера Одеси а також відсторонення від посади заступника мера Одеси Павла Вугельмана розглядатимуть місцеві судді.З огляду на суспільний резонанс щодо справи Труханова, слід очікувати нову хвилю акцій протесту.

Конкурс в ДБР

Цього тижня почнеться прийом документів на конкурс на керівні посади в Державному бюро розслідувань (ДБР), оголошений минулого тижня. Крім цього, парламент може розпочати розгляд проектів законів щодо удосконалення законодавства щодо ДБР.