Литва є стратегічним партнером України.
Обидві країни стикаються з подібними безпековими викликами та мають можливіть об’єднати зусилля задля зміцнення енергетичної безпеки регіону та створення східноєвропейського енергетичного хабу.
В рамках проекту розробки концепції енергобезпеки Українського інституту майбутнього (UIF) Наталія Кацер-Бучковська, експерт з питань економіки та інвестицій, та Владислав Талах, експерт з економічного аналізу та транспортної інфраструктури в UIF, відвідали Литву, де вивчали досвід диверсифікації поставок енергоресурсів, енергетичних реформ та забезпечення енергетичної безпеки.
Візит розпочався з зустрічі з Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом, на якій були обговорені стратегічні та тактичні завдання забезпечення регіональної енергетичної безпеки. Зокрема, Україна зацікавлена в створені східноєвропейського газового хабу, задля збільшення ліквідності енергетичних ринків.
“Будучи в подібній до України залежності від Газпрому, У 2014 Литва доволі ефективно диверсифікувала джерела постачання газу, побудувавши LNG термінал в Балтійському морі, – зазначила Наталія Кацер-Бучковська. – Це дозволило суттєво знизити ціну на газ та зменшити залежність від монополії”.
Міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас
Наталія Кацер-Бучковська на зустрічі з Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом
Вам також буде цікаво:
Аналіз стану української економіки
Березовець прокоментував призначення Волкера представником в Україні – The Washington Post
«Позбавити російську економіку нафтодолара: механізми санкційного тиску та їх ефективність»
Наталія Кацер-Бучковська: Україна має величезний потенціал для створення ефективної інфраструктури LNG
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (03.09-09.09)
Європейські цінності та заборона на в’їзд в Україну для Юлії Самойлової