Володимир Шульмейстер, Павло Качур та Артем Безуглий презентували в Українському інституті майбутнього (UIF) стратегію для України, що дозволить не втратити нові можливості для майбутнього доріг.
Захід відбувся 21 лютого у приміщенні UIF за ініціативи аналітичного центру та Асоціації виробників цементу України Укрцемент.
Володимир Шульмейстер, директор програми “Інфраструктура майбутнього” Українського інституту майбутнього, Перший заступник Міністра інфраструктури України (2014-2016) повідомив про те, що цементні дороги мають великі перспективи.
У доказ цієї тези Шульмейстер презентував розрахунки Українського інституту майбутнього.
“Пріоритети, які виставив “Укравтодор” на 2018 р., розроблено, спираючись не на принцип важливості для країни, а на принцип важливості тих людей, котрі визначали, куди ці дороги йдуть”, – зазначив Володимир Шульмейстер.
Слайди презентації доступні на сайті:
Також учасники розглянули питання:
1. Як будуть фінансуватися автомобільні дороги в Україні?
2. Які дороги будуть побудувані у 2018 році?
3. Пріорітет будівництва доріг з огляду економіки та транзитного потенціалу
4. Переваги цеметнобетонних доріг в Україні
5. Оцінка економічного ефекту від будівництва доріг в Україні.
Повний відеозапис події “Дороги України у 2018“дивіться на YouTube
Нагадаємо, що у 2018 р. на дороги закладено рекордну суму — 47 млрд грн. З них 33 млрд грн — це кошти дорожнього фонду, решта 14 млрд. напряму фінансуватимуться з Державного бюджету.
Приблизно 60—70% нових доріг, які сьогодні проектують у країнах ЄС, — цементобетонні. Такі показники — серйозний сигнал замислитися над тим, чому така практика не впроваджена в Україні.
За розрахунками Українського інституту майбутнього загальна вартість цементобетонних доріг протягом 20 років на 40% і більше нижча, порівняно з вартістю асфальтобетонних.
Читайте також Переваги цементобетонних доріг в Україні (доповідь)
Понад 50% вартості асфальтобетонних доріг України становить імпортний бітум. Значна частина якого завозиться з країни агресора — Російської Федерації.
Запас виробничих потужностей цементної промисловості становить понад 30%, що дає змогу забезпечити будівництво цементобетонних доріг в Україні. А головне — Україна може повністю забезпечити українськими матеріалами будівництво автомобільних доріг на основі цементобетону.
За умови будівництва 1000 км на рік цементобетонні дороги можуть забезпечити зростання ВВП до 20 млрд дол до 2030 р.
За пріоритетністю, більш нагального фінансування, ніж визначені Укравтодором на 2018 рік, потребують дороги: на Одесу, Херсон, Миколаїв; дороги між Мелітополем та узбережжям Азовського моря; дороги біля західних кордонів України; дороги біля Києва.
З 2018 р. діє Дорожній фонд України. Це дає нові можливості всім учасникам дорожнього будівництва, адже вони отримали не просто гарантовані джерела фінансування, а й перспективу планування на майбутнє.
Згідно з Законом “Про дорожній фонд” 35% надходжень з Дорожнього фонду буде адресно спрямовуватися на місця, а регіони зможуть самостійно ними розпоряджатися і будуть нести відповідальність за використання цих грошей при ремонті та реконструкції доріг.
Вантажні автомобілі вагою 40 т несуть навантаження в середньому 11–12 т для одиночних осей. Під такі умови пристосовані тільки дороги І категорії, яких в Україні тільки 2% (або 2 700 км)
В Україні протяжність мережі автомобільних доріг в 2,5 рази менше, ніж в Польщі, щільність мережі автомобільних доріг України менша в 4 рази. Це свідчить про недостатній розвиток мережі автомобільних доріг в Україні, в порівнянні з країнами ЄС.
У країнах ЄС значна частка даних доріг, зокрема цементобетонні дороги, становлять до 40%, в Україні — 1%. У порівнянні, в США понад 60% доріг цементобетонні.
Facebook Ukrainian Institute for the Future
( https://www.facebook.com/UkrainianIF)
Telegram “Експерт розповів” (https://t.me/uifuture)
Twitter @UkrInFuture
Вам також буде цікаво:
Відео – презентація «Глобальні тренди 2035: Погляд у майбутнє»
Український інститут майбутнього відкриває вакансію експерта з аграрної політики
Давос приніс Україні новину про можливість отримання траншу МВФ
Податок з продажів vs ПДВ
Азовське море станом на 10 грудня
Затягування рішення щодо Антикорупційного суду пов’язане з підвищенням ціни на газ