Ілія Куса, експерт з питань міжнародної політики UIF дав коментар щодо «плівок про Деркача», про вибори в США та Україну на своїй Фейсук-сторінці.
Експерт запевняє, що у цій історії немає нічого нового з того, що ми вже чули, починаючи з 2016 року.
«Вся ця історія тягнеться вже 4 роки, а у нас все продовжують дивуватися. Ви дивуєтеся чому? Що Україна знаходиться в стані залежності від США? А це був великий секрет?
Або що в Україні побудована така система, що має величезний неформально-тіньовий глибинний прошарок, в якому правил немає, і можна погратися у різні схеми? Так. це наша трагедія, з якою практично кожен українець стикається щодня» (ред.), – вважає Ілія Куса.
Також, експерт розповів про наслідки цієї події для України.
«Наслідки цієї історії для України матимуть тільки один вимір – ми будемо предметом в чужих руках. Торішні слухання з імпічменту Трампа ясно показали, яке місце ми займаємо в сприйнятті США, і у що ми вляпалися за останні 4 роки.
Наші проблеми в стосунках з США – це не плівки Деркача, записки Джуліані, щоденники Порошенко або листівки Байдена.
Двосторонні відносини США-Україна знаходяться в кризі з набагато глибших причин, які я описував в своїй лютневій статті про візит Майкла Помпео.
Ці ж причини і призвели, насправді, до ось цих маневрів «туди-сюди» з численними спробами зробити сальто-мортале з перевзуванням в повітрі за відсутності належної уваги і розуміння взаємних інтересів. У підсумку, на відносинах почали заробляти, а в один прекрасний день всі разом сіли в калюжу» (ред.), – вважає Ілія Куса.
Він також зауважив, що ніяких особливих або нових наслідків від «плівок Деркача» не буде.
«Вони нічого нового не привносять, а лише підкидають бруду у вже липке болото. Питання, що піднімаються в контексті даної теми, піднімалися протягом минулого року в зв’язку з телефонною розмовою Трампа-Зеленського 25 липня. І що? І нічого. Пограли на публіку і вибори, і поїхали далі, а Україна залишилася на узбіччі.
Чесно кажучи, я сумніваюся, що навіть в Штатах помітять «плівки Деркача», крім, хіба що, якихось зовсім лютих фанатів Трампа і теорій змови.
Зараз, наприклад, там критикують Байдена зовсім не за Україну, а за те, що він нібито «покриває Китай», оскільки його син працює в КНР, а сам Байден закликає не робити з Китаю вселенське зло. Все це в контексті пост-карантинних інформаційних воєн Вашингтона і Пекіна. Ось вам і розстановка пріоритетів» (ред.), – підсумував експерт.
Вам також буде цікаво:
КАЛЕНДАР КЛЮЧОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПОДІЙ
Partners in death: which global giants can stop the suffering of the civilian population in Ukraine
Чи зможуть нові санкції зупинити Північний потік 2?
Анатолій Амелін: Україні потрібен професійний антикризовий прем’єр
Дилема ПнВК
Експерт з нацбезпеки Глен Грант приєднався до Українського інституту майбутнього