Досвід європейських країн свідчить: вихід України з карантину є несистемним. На цьому наголосив директор програми «Інфраструктура майбутнього» UIF Володимир Шульмейстер в ефірі Українського радіо. Так експерт прокоментував проблему, як дістатися до роботи за відсутності транспортного сполучення.
Володимир Шульмейстер порівняв дії чинної влади з годинниковим механізмом, який зібрали, залишивши на столі деталь. Годинник не йде, а деталь лежить.
«Без громадського транспорту запустити економіку неможливо. Коли опублікували список заходів щодо виходу з карантину, моя перша реакція була, що забули про транспорт. Я сподівався, що це помилка, яку зараз виправлять. На жаль, це була не помилка, а страх невідомого, нездатність грамотно організувати перевезення», – зазначив експерт UIF.
На жаль, констатував він, великі міста будуть приречені на боротьбу за запуск метро, боротьбу із заторами.
«Подальше виживання компаній, які залучені в муніципальному, громадському транспорті стоїть під великим питанням. За відсутності підтримки з боку держави і поступового запуску цих підприємств, нас чекає хвиля банкрутства й безробіття в цих секторах», – наголосив Володимир Шульмейстер.
При цьому він зауважив: експерти Українського інституту майбутнього подавали до аналітичного Центру Кабміну пропозиції щодо вирішення цього питання.
«По-перше, містам необхідно виходити на переговори з великими підприємствами, які є постачальниками користувачів громадського транспорту. Треба розтягувати час роботи підприємств, щоб пік навантаження на громадський транспорт вранці та ввечері тривав не годину, а, скажімо, п’ять. Стежити за тим, щоб в метро не було тисняви, штовханини тощо. За відсутності цього людям потрібно буде навчиться ходити величезні відстані пішки або жити в автомобілях.
По-друге, потрібно терміново монетизувати пільги. Пільговики, а це в основному пенсіонери, повинні отримувати на картку певну суму грошей, яку можуть використовувати на транспорт або інші потреби. Ці люди перестануть користуватися громадським транспортом, а гроші краще витратять на продукти харчування. Якраз вони сьогодні перебувають у зоні ризику.
По-третє, необхідно запустити велосипедний транспорт. Також треба переходити на безготівкові платежі», – акцентував Володимир Шульмейстер.
Вам також буде цікаво:
Що не так з “Укрзалізницею”? Тарифи
Україна має достатньо газу, щоб забезпечувати себе протягом 50 років
Лілія Гриневич відповіла на питання гостей Українського інституту майбутнього
UIF долучився до «мозкового центру» для швидкого реагування на економічні виклики
Росія має в розпорядженні більше за всіх ресурсів для прямого впливу на ситуацію в Мінську, — Ілія Куса
Презентація економічного блоку “Ризики дефолту України переходять у критичний стан”