Проблемами трудової міграції необхідно займатися на рівні державної політики. Про це пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» керівник програми європейських, регіональних та російських досліджень Українського інституту майбутнього Павло Клімкін.
Більшість українців, акцентував увагу експерт, не довіряє владі і знайдуть можливість поїхати за кордон. Сьогодні у держави є вибір: допомогти тим українцям, які працюють за кордоном, або перетворити трудову міграцію на еміграцію.
«По-перше, потрібно припинити ставитися до трудової міграції як до негативу. Країна, яка послідовно нищить малий та середній бізнес, не здатна сприяти створенню робочих місць, а після пандемії з’являться багато охочих працювати за кордоном. Різниця в зарплатах теж нікуди не подінеться. Трудова міграція буде частиною нашого життя на довгу перспективу.
По-друге, Україні потрібно вийти з пози страуса і почати займатися проблемами трудової міграції на рівні державної політики. На часі створити Міністерство соціальної політики та міграції. Для початку слід хоча б розібратися, що відбувається, а потім почати системно займатися проблемами від соціального і медичного страхування й пенсійного забезпечення до питань визнання кваліфікацій.
І по-третє, припинити використовувати принизливе визначення «заробітчани», замінивши його на загальноприйняте, наприклад, трудові мігранти, які працюють за кордоном», – зазначив Павло Клімкін.
Вам також буде цікаво:
Тетяна Ющенко про вибори у Верховний Суд: “Геть агресивне ниття!”
Інформаційний вибух і нові практики читання і писання: Нотатки з фестивалю «Book Space»
Експерти розповіли, звідки Уряду брати кошти на розвиток інфраструктури
Стало відомо, чому мінський сценарій повернення Донбасу прийнятний для жителів ОРДЛО
Відбулась перша зустріч Спільноти випускників Київська школа державного управління ім. С. Нижного
КАЛЕНДАР КЛЮЧОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПОДІЙ