Український підприємець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар опублікував рецензію на нещодавно презентоване видання Українського інституту майбутнього «Візія України – 2030». Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук».
Країна, зазначає автор, що не має власного проєкту майбутнього, є лише ресурсом для тих, в кого цей проєкт є. Зазвичай, підкреслює Валерій Пекар, це завдання політичних лідерів, які, на жаль, традиційно мають короткий горизонт планування. На щастя, додає він, державники сьогодні є у громадському секторі. Український інститут майбутнього протягом двох років працював над візією майбутнього України, і сьогодні ця робота побачила світ.
«Важливою рисою представленої роботи є її інтегральність. Не лише економіка та її ключові сектори, а й гуманітарна сфера (адже люди є основним капіталом майбутнього) та геополітика з національною безпекою (без цього можна раптом опинитися частиною чужого проєкту) поєднані у комплексному баченні України. Тут наша держава знайшла своє місце на світовій мапі як центральноєвропейський оператор безпеки й водночас виробничий майданчик, екологічно чистий супермаркет, центр високотехнологічної культури та розробок, впливовий енергетичний гравець, логістичний хаб, привабливий туристичний напрямок тощо», – зазначає Валерій Пекар.
Разом з тим він наголошує, що можна сперечатися з окремими тезами авторів документу, але тоді критикам треба запропонувати й аргументувати власну візію. Це означатиме розгортання процесу обговорення різних версій національної візії, який об’єднає громадян, адже всі хочуть кращого життя для себе і своїх дітей.
Вам також буде цікаво:
Обізнаність та готовність громадян до участі у територіальній обороні
Про те, як французи будуватимуть нашу інфраструктуру, а українці – індійську
Прокип: Укрепление курса гривни не удешевит бензин
Осінь Макрона. Реформи для Франції та Європи
Давос приніс Україні новину про можливість отримання траншу МВФ
Британский військовий експерт про те, яким має бути президент