» Новини » Анатолій Амелін: Україні потрібен професійний антикризовий прем’єр

Анатолій Амелін: Україні потрібен професійний антикризовий прем’єр

Прем’єр повинен бути стратегом й професіоналом. На цьому наголошує на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін, коментуючи критерії відбору прем’єра.

«Прем’єр-міністр повинен мати стратегічне бачення і знати стратегічні цілі, до яких веде країну в довгостроковій перспективі (мінімум на 10 років) без прив’язки до своєї каденції. За відсутності стратегічних цілей неможливо залучити великий інвестиційний капітал, а внутрішні завдання будуть лише на рівні «латання дірок». Він повинен мати досвід управління масштабними системами (колективи людей, складні технологічні процеси), з доведеними здібностями справлятися з кризою. Повинні бути навички найму топменеджерів, грамотної постановки задачі, моніторингу та контролю за їх виконанням. Якщо цього немає, зростає ризик критичних управлінських помилок. Це має бути менеджер з швидким гострим мисленням, який вміє працювати з великими масивами інформації, ухвалювати оперативні рішення для розв’язання складних питань і брати на себе відповідальність. Експерт з хорошим міжнародним баченням і контактами (Україна – експортно орієнтована країна). Ми знаходимося в залежності від глобальної економічної ситуації. Відсутність цієї навички – критична загроза національним економічним інтересам і майбутнього добробуту громадян», – зауважує Анатолій Амелін.

Також, додає автор, прем’єром має бути професіонал зі здоровим глуздом.

«Здоровий глузд – найважливіша навичка в умовах обмеження інформації для ухвалення оперативного рішення. Професіонал, здатний домагатися зростання економіки понад 7% -10% на рік, який має чіткий план як цього домогтися, підтриманий бізнесом й політичними елітами. Менеджер, який має розуміння, як знизити соціальне навантаження на бюджет, вміє грамотно це реалізувати, маючи підтримку громадян. Соціальне навантаження – одне з гальм розвитку економіки. Мова не про скорочення пенсій, а про зниження частки соціальних витрат внаслідок прискорення економіки й створення робочих місць із залученням соціальних категорій громадян. Людина, яка має бачення, як ефективно працювати з боргами. Прем’єр – це політик, особистість зі здатністю спілкуватися, переконувати й отримувати визнання більшості людей. Це людина, яка може знайти діалог з різними політичними силами, об’єднавши їх загальними інтересами України, людина з харизмою. Якщо цього немає, немає довіри електорату, немає шансу на ефективну роботу і реалізацію завдань», – пише Анатолій Амелін.

Сьогодні, продовжує експерт, важливо розуміти, що з кожним роком в України скорочується запас міцності.

«Промвиробництво впало на 7%. Робота з боргами призвела до критичного для економіки зміцнення гривні (постраждали всі експортери). Ми залежимо від цін на сировину більше, ніж від рішень уряду (динаміка ВВП України на 85% збігається з графіком цін на сировину). Інвестори обходять Україну стороною (2 млрд доларів інвестицій в рік – це смішно, в 2008 було понад 10 млрд доларів). Триває трудова міграція (Німеччина, Польща, Угорщина поліпшили умови для України). Світ знаходиться на порозі нової світової кризи», – зазначає експерт UIF.

Зважаючи на ці виклики, резюмує Анатолій Амелін, сьогодні Україні потрібен  професійний антикризовий прем’єр, інакше буде тупцювання на місці, яке ми спостерігаємо впродовж останніх 10 років.

Інна Гордієнко

PR-директор Українського інституту майбутнього

+380 44 537-17-78

Вам буде цікаво:

Підтримай UIF та отримай книгу «Візія України 2030»!

Читати далі