» Новини » 40 000 українців поїдуть до Чехії: затверджені нові робочі квоти

40 000 українців поїдуть до Чехії: затверджені нові робочі квоти

Чехія затвердила квоти залучення іноземної робочої сили на наступні кілька років.

Найбільші квоти затверджені, звичайно ж, для України. 19 600 чоловік в рік, і з вересня цифра виросте до 40 000 чоловік.

Зрозуміло, це небагато, враховуючи потреби чеської економіки. На їх національних підприємствах брак 500 тисяч співробітників. Тому, квоти на Україну будуть і далі рости.

Чехія включає свій “пилосос” і підключається до інших регіональних країн, викачуючи людські ресурси з України.

Одна тільки Чехія щорічно втрачає 3,2 млрд. Євро через нестачу робочої сили. А цього року втратять 4,2 млрд. Євро. Так що, їх мотивація, думаю, зрозуміла.

Тепер в гонитві за нашими “мізками” беруть участь практично всі наші західні сусіди (Угорщина, Чехія, Польща, Словаччина) + Німеччина і Австрія. Ще повинна підключитися Румунія. Там квоти ще не затверджені.

Цю новину можна розглядати двома способами.

Перший – як свідчення того, яка талановита і затребувана у нас нація, істинно частина західної цивілізації.

Друга – як свідчення поганого стану здоров’я держави і економіки, котороие не в змозі утримати божевільний відтік українців за кордон.

Це ще раз підтверджує необхідність Україні нарешті сформулювати свою державну міграційну політику, вперше за 28 років незалежності і взагалі почати серйозну дискусію про те, що з цим робити.

Поки що, на жаль, питання міграції, якщо і розглядається, то дуже поверхово, а іноді і першим способом, який я описав вище.

P.S: Ми в Українському Інституті Майбутнього вже завершили свою доповідь по міграції і викликам для України, сподіваємося найближчим часом підняти дискусію.

Ілія Куса, експерт з питань Міжнародної політики та Близького Сходу UIF