Чехія затвердила квоти залучення іноземної робочої сили на наступні кілька років.
Найбільші квоти затверджені, звичайно ж, для України. 19 600 чоловік в рік, і з вересня цифра виросте до 40 000 чоловік.
Зрозуміло, це небагато, враховуючи потреби чеської економіки. На їх національних підприємствах брак 500 тисяч співробітників. Тому, квоти на Україну будуть і далі рости.
Чехія включає свій “пилосос” і підключається до інших регіональних країн, викачуючи людські ресурси з України.
Одна тільки Чехія щорічно втрачає 3,2 млрд. Євро через нестачу робочої сили. А цього року втратять 4,2 млрд. Євро. Так що, їх мотивація, думаю, зрозуміла.
Тепер в гонитві за нашими “мізками” беруть участь практично всі наші західні сусіди (Угорщина, Чехія, Польща, Словаччина) + Німеччина і Австрія. Ще повинна підключитися Румунія. Там квоти ще не затверджені.
Цю новину можна розглядати двома способами.
Перший – як свідчення того, яка талановита і затребувана у нас нація, істинно частина західної цивілізації.
Друга – як свідчення поганого стану здоров’я держави і економіки, котороие не в змозі утримати божевільний відтік українців за кордон.
Це ще раз підтверджує необхідність Україні нарешті сформулювати свою державну міграційну політику, вперше за 28 років незалежності і взагалі почати серйозну дискусію про те, що з цим робити.
Поки що, на жаль, питання міграції, якщо і розглядається, то дуже поверхово, а іноді і першим способом, який я описав вище.
P.S: Ми в Українському Інституті Майбутнього вже завершили свою доповідь по міграції і викликам для України, сподіваємося найближчим часом підняти дискусію.
Ілія Куса, експерт з питань Міжнародної політики та Близького Сходу UIF
Вам також буде цікаво:
Другий тур виборів у Франції: чи піде Марін Ле Пен шляхом свого батька
Сергій Колесник: Органи влади повинні забезпечити докладне документування стану здоров’я ув’язненого
Нардеп розповів про ситуацію з розповсюдженням наркотиків на Донбасі
Хто захистить ДБР?
Податок на виведений капітал — економічний безвіз України
Проблеми претендентів у місцеві судді України обговорили в UIF