ФОТО: www.unn.com.ua
Росія оцінила свої запаси енергетичних ресурсів (нафти, газу). Водночас свою оцінку дали Британія та США. В результаті підрахунків виявилось, що Росія свої природні запаси оцінила вдвічі менше, ніж США та Велика Британія. Чому Росія применшує свої запаси?
Розбіжність у цифрах пояснює експерт програми “Енергетика” UIF Андріан Прокіп.
«Найімовірніше, ця різниця виникла тому, що Росія оцінює лише легкодоступні запаси, які вже є у розробці. Бо використання інших, важкодоступних родовищ, є дорожчим, потребує нових технологій. З ними у Росії можуть бути проблеми, частково завдяки санкціям», – говорить він.
Чи розроблятиме Росія важкодоступні родовища?
Відомий російський експерт Михайло Крутіхін стверджує: Росія не має перспектив на світовому ринку нафти після 2035 року. Адже в майбутньому попит на нафту лише падатиме. «Нині російське керівництво розуміє, що продавати нафту потрібно якомога більше, бо невідомо, який на неї буде попит через 10 років», – пояснює експерт
Водночас газ і далі відіграватиме значну роль. А Росія посідає друге місце за обсягами запасів газу. Нині РФ активно розвиває свій газовидобуток і СПГ, щоб закріпитися на ринках Європи і Китаю. Навіть США, які регулярно погрожують санкціями, у т.ч. для європейських компаній, які фінансують російський трубопровід Північний потік-2, наврядчи зможуть завадити цим планам.
«Розмова про санкції ще не означає, що вони будуть накладені. Це може бути лише елементом публічної дипломатії з Європою і Росією, частиною «торгів». До того ж, європейські компанії вирішили, що будуватимуть газопровід, навіть якщо санкції будуть накладені. Швидше за все, на кінець цього року Північний потік-2 буде збудований», – резюмує Андріан Прокіп.
Вам також буде цікаво:
Павло Клімкін: Тепер від Володимира Зеленського залежить, чи розвиватимуться події за російським сценарієм
Вашингтон після захоплення Капітолію: як зміняться США
Податок на виведений капітал врятує бізнес України від “подвійної бухгалтерії”: розрахунки економістів Українського інституту майбутнього
«Демократичні вибори – це нісенітниця. Москва сама вирішила, хто виграє», – Бородай про «псевдовибори» в ОРДЛО
Мирослава Чорноусько: перед місцевими виборами незручних мерів можуть виводити з гри кримінальними справами
Поправки до Конституції РФ: Наслідки для України