За останні кілька днів в Азовському морі сталося кілька непомітних, але дуже цікавих інцидентів.
Станом на 18:00 7 грудня через Керченську протоку були пропущені ВСІ комерційні кораблі, що йдуть в порти Маріуполя і Бердянська. Всього пропущених суден 10, по 5 на Маріуполь і Бердянськ. Прикметним в даній ситуації є ще й час простою цих суден – від 24 годин до 12 діб. У підсумку в Керченській протоці на огляді не залишилося ЖОДНОГО корабля. Це вперше за останні півроку з моменту початку конфлікту в Азовському морі.
Нещодавно начальник Слідчого управління ФСБ Михайло Шишов заявляв: “З 1 квітня по 1 грудня через Керченську протоку пройшли 18 783 судна. Прикордонники оглянули 2052, з них 1 183 йшли в російські порти Азовського моря і лише 869 – в українські”.
Ця спритна маніпуляція і гра цифрами може легко збити з пантелику будь-кого, необізнаного в деталях. Адже створюється відчуття, що перевірили 2052 корабля з майже 19 тисяч, а решту просто пропустили, без огляду.
Ця заява була зроблена насамперед для США і ЄС, які вже почали готувати свіжий різдвяний пакет санкцій проти російських портів у Чорному та Азовському морях у зв’язку з блокадою Азова і захопленням 3 кораблів ВМСУ.
Тепер трохи докладніше про заявлені 869 суден, що йдуть в українські порти і, за заявою Олексія Вольського, зупинені і оглянуті в Керченській протоці. Завдяки роботі Моніторингової групи “Майдан закордонних справ”, Інституту Чорноморських стратегічних досліджень і редакції BlackSeaNews було підраховано, що за вказаний період з 1 квітня по 1 грудня у напрямку до українських портів Азовського моря пройшло ВСЬОГО близько 480 комерційних кораблів (приблизно по 60 кожного місяця).
Цю ситуацію іншими словами крім як “блокада” не назвеш.
експерт з національної безпеки та оборони Українського інституту майбутнього
Повний матеріал читайте на Сensor.net
Вам також буде цікаво:
Підсумки 28-го Економічного форуму у Криниці (Польща)
Кінець епохи середньовіччя: 4-річна облога фортеці НАУ має завершитися трансформацією підданих
Затягування рішення щодо Антикорупційного суду пов’язане з підвищенням ціни на газ
Як розблокувати $800 млрд для відбудови України?
Президентські та парламентські рейтинги: лютий 2022 року
Увага! Український інститут майбутнього під інформаційною атакою