Ще кілька місяців тому лише жменька розумних людей кричала на всю країну про критичну ситуація в Азовському морі і закликала до екстрених дій. Тоді РФ хоч і з багатогодинними обшуками, але ще пропускала торговельні судна через Керченський пролив. Тоді те, що відбувалось, здавалось чимось пересічним і неістотним.
Що ж відбувається сьогодні в Азові після інциденту з гучним захватом трьох українських військових кораблів?
Паралельно із затриманням українських суден РФ несподівано перекрила Керченський пролив для всіх суден, які йдуть не до російських портів. Таким чином 9 суден не, які стоять на рейді у Бердянську і Маріуполі не можуть залишити Азовське море, а інші 18 не можуть повернутись в українські порти.
Таким чином Україна втратила контроль над Азовом. Якщо така політика ПОПУСТИТЕЛЬСТВА і зі сторони українського уряду триватиме, ми остаточно втратимо Азовське море. А разом із ним і порти Маріуполя та Бердянська. Без торгівлі вони швидко перетворяться на депресивні регіони, чого власне і намагається досягти Росія.
Пам’ятаючи, що Росія – це ворог, який часто, діючи, не бере під увагу міжнародні договори і конвенції, отже найвагоміші докази порушень зі сторони РФ не вплинуть на політику Кремля.
Виходячи з цього, можна резюмувати, що взяті у полон українські моряки розділять долю Сенцова і додому повернуться нескоро. Азовські припортові регіони перетворяться на потенційні місце сепаратизму, а прохід до Азовського моря, яке стане російською власністю, буде для України обмежений.
Що з цим робити?
Усвідомити, що точка неповернення пройдена і ми втратили море на кілька наступних років.
Слід мати власний вихід в море, які ми самі будемо контролювати. Тоді ми зможемо запрошувати у своє море і торговельні кораблі, і військові. А це можливо лише за умови наявності українського каналу від Каховки і до Утлицького лиману. Враховуючи, що ми вже маємо Каховський канал, залишилось його лише розширити і зробити глибшим.
По–друге, якщо ми не можемо завести військові кораблі в Азовське море, треба максимально використовувати те, що є. а це значить використовувати не лише військові судна. Взяти цивільні судна та озброїти їх.
У той же час не можна забувати про економічну складову Маріуполя і Бердянська. Щоб до появи каналу регіон не перетворився на депресивний, необхідне цілеспрямоване інвестування в нього.
І на останок, не слід забувати, що кожна хвилина топтання на місці лише дозволить Росії збільшити тиск. І не лише в Акваторії Азова, а й на прибережних українських територіях Азовського і чорного морів.
Оригінал на Цензор.НЕТ
Вам також буде цікаво:
У МОЗ підняли питання щодо оптимізації системи постановки діагнозу відповідно до провідних підходів та задля максимального розширення доступу до медичної допомоги
Стратегічні пріоритети та цілі Стратегії розвитку системи вищої освіти України до 2031 року
Башни Кремля. Кто будет делить наследие Путина?
Росія детально: події та тренди в РФ за минулий тиждень (15.08-19.08)
Путін припустився семи фатальних помилок
Як подолати проблему перебільшення швидкості водіями?