Проблема лідерства у Збройних силах України є головною ще з 2014 року. Історії про погане керівництво цією структурою поширюються в суспільстві. Про це у своїй доповіді під час Львівського безпекового форуму зазначив Глен Грант, експерт з питань безпеки та оборони Українського інституту майбутнього.
За його словами, одна із причин – вправні досвідчені офіцери залишають армію раніше, ніж повинні.
«Все через те, що між тими, хто навчався за радянських часів та тими, хто навчається зараз, стався принциповий розкол у мисленні. Багато хто мислить радянськими стереотипами, а є ті, хто віддає перевагу західним стилям. Це – головний виклик для прогресу та реформ у сфері оборони».
Глен Грант зауважує: радянський стиль керування армією – це дисциплінування, контроль та централізація прийняття рішень. Будь-яке послаблення за канонами цієї системи розглядалося як ознака поганої служби солдата. Тут діє не правило: «роби так, як я роблю», а – «роби так, як я кажу». Водночас західний підхід базується на рівності, довірі та делегуванні.
«Західне ж керівництво та бойова доктрина повністю залежать від чітких цілей та завдань, децентралізованого прийняття рішень та делегування повноважень, а також відсутності зайвих вимог. Така система вимагає абсолютно іншого мислення від офіцерів та прапорщиків на всіх рівнях».
Під час Львівського безпекового форуму Глен Грант поділився своїм досвідом під час служби у Північній Ірландії, коли воювали проти Ірландської республіканської армії, а також досвідом у Західній Німеччині під час холодної війни, коли, за словами експерта, готувалися до війни й рік за роком здобували величезний досвід.
Вам також буде цікаво:
Турецький потік: чим це вигідно Ердогану і Путіну, і чим загрожує нам?
Веб-додаток Poboremo COVID-19 від UIF вже доступний!
30 березня Глава представництва МВФ Йоста Люнгман дав розгорнуте інтерв’ю
Як міграційна криза та піднесення правих сил загрожують стабільності Європи
107 днів битви Р. Труби за посади в ДБР
Священна корова розвитку, або про те, що сприяє руху країни вперед