PHOTO: FT.COM
В середині листопада у Москві відбулася досить цікава подія, яка чомусь лишилася поза увагою українських ЗМІ.
До Росії прибула делегація терористичного руху “Талібан” на мирні переговори, хай навіть неофіційні, з афганським урядом, де Москва виступила посередником.
Ця зустріч змусила багатьох у світі заговорити про “оновлені” інтереси РФ в Афганістані.
Від війни до переговорів
Це пов’язано із глобальним посиленням Китаю, що дозволило йому почати свою експансію у регіон, який багато десятиліть вважався зоною впливу Росії, Індії і Пакистану.
Афганістан вже став ключовим транспортним коридором для китайців, які планують взяти під контроль основні логістичні шляхи у Південній Азії.
А саме тому Афганістан – ключова країна для початку активної військово-політичної експансії КНР у світі.
До того ж, безпекова ситуація в Афганістані настільки погіршилася, що терористи “Талібану” не просто відновили власну міць до довоєнних показників, але й розширили свою присутність у регіонах. На сьогодні таліби контролюють понад 60% території Афганістану.
У такій ситуації у Вашингтоні поступово повертаються до ідеї мирних перегорів між Кабулом і “Талібаном”.
Запуск цього процесу став однією з причин, яка підштовхнула Росію втрутитися у ситуацію і спробувати перехопити ініціативу в американців.
Звідси і пішла ідея “перегнати” Вашингтон, першими запропонувати і очолити процес мирних переговорів з “Талібаном” із подальшим залученням терористів до управління країною.
Таким чином у Кремлі прагнуть закріпити свій вплив на майбутній афганський Уряд національної єдності, участю в якому таліби завдячуватимуть Москві, а не Вашингтону.
Втім, реалізація цього плану має чималу складність – Росію в Афганістані чудово пам’ятають, і далеко не всі етноси ставляться до росіян позитивно.
Битва за Афганістан – одна з найбільших тенденцій у Азії останніх років, яка може змінити регіональний баланс сил і матиме далекосяжні наслідки для майбутнього нового світового порядку.
Ілія Куса, експерт з міжнародної політики Українського інституту майбутнього
Читайте повний варіант статті на Європейській правді
Вам також буде цікаво:
Тариф на електроенергію для населення потрібно підвищувати
Що чекає на нового Голову Нацполіції?
Якщо не запускати «розумний» карантин, то вже через тиждень чинний карантин виявиться фарсом
Андріан Прокіп: Європі вигідний “Північний потік – 2”
5 місяців роботи нового парламенту засвідчили слабку реалізацію програми партії «Слуга Народу», – Амелін
Абхазько-грузинський конфлікт: висновки для України