ФОТО: https://news.dtkt.ua
За оцінками Державної служби статистики, українська економіка продовжує зростати. Реальний ВВП у ІІ кв. 2018 р. збільшивши на 3,6% порівняно з відповідним періодом минулого року.
Головними факторами зростання економіки є високі ділові очікування щодо інвестиційної активності, підвищення споживчого попиту, а також сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках.
За січень-червень цього року підприємствами освоєно 206,9 млрд. грн. капітальних інвестицій, це більше на 26,5% аніж у аналогічному періоді 2017 року. Ключовим джерелом інвестицій стали власні кошти підприємств – 75,4%. Найбільше капітальних інвестицій освоєно в машини, обладнання, інвентар та транспортні засоби (48,1%), а також у будівництво (40%).
Щодо прямих іноземних інвестицій, за січень-червень 2018 року в Україну надійшло 1,29 млрд. дол. (на 82% більше, аніж у ІІ кв. 2017 р.). Найбільш привабливий сектор для іноземного інвестора – фінансова та страхова діяльність (59,6% загального обсягу ПІІ). Ключовими інвесторами – РФ (34,6%), Кіпр (17,4%), Нідерланди (16,5%). Російські інвестиції, у своїй більшості, – рефінансування дочірніх банків, щоб утримати їх «на плаву».
Ринок угод злиття і поглинання у першій половині 2018 року уповільнився. Відповідно до бази угод M&A Ukraine, укладено 11 угод та на стадії погоджень перебувають 22 контракти. Ці показники суттєво менше за відповідний період 2017 року – було укладено 29 угод.
Ключові сектори інвестування: легка промисловість, нерухомість, сільське господарство і продукти харчування, енергетика, металургія, електроніка, фінансові послуг, телекомунікації.
Три ключові особливості M&A ринку України у ІІ кв. 2018 року.
- 2 об’єкти із списку великої приватизації Фонду державного майна: Науково-виробниче підприємство «Система» (8,6 млн. грн. за 99,99%), ПрАТ «Укрхудожпром» (3,02 млн. грн за 45,83%).
- основними покупцями активів стали резиденти України, лише три угоди укладено з нерезидентами (Болгарія, Греція, Китай);
- російські інвестори позбавляються великих українських активів (Evraz -Дніпровський металургійний завод, вартість угоди – 106 млн. дол. за 97,73%, покупець – DCH Group).
У другому півріччі 2018 року можемо очікувати на продаж об’єктів державного майна – ДП “Дослідний завод “Хвиля”, Дружківський фарфоровий завод.
За підсумками останніх років, інвестиції залишаються рушійною силою зростання української економіки. Для подальшого стимулювання інвестиційного активності необхідним є прийняття середньострокової стратегії економічного розвитку. Це забезпечить передбачуваність економічної системи та створить умови для планування бізнес-діяльності.
Експерт економічних програм Українського інституту майбутнього Ольга Хоменко
Матеріал вперше опублікований на Головному порталі з питань фондового ринку Stockworld
Вам також буде цікаво:
Росія детально: події та тренди в РФ за минулий тиждень (02.05 – 06.05)
Чи можна перемогти Росію?
Лобіювання та лобістська діяльність в Україні: легалізована корупція чи інструмент ефективного діалогу суспільства з владою?
Сергій Носенко: Зеленський повинен не допустити обробку персональних даних українців без їхньої згоди
Русь без Києва, СССР без Леніна: як Патрушев тлумачить історію
Система банківського нагляду потребує реформування