» News » The competences of the future: what you need to know and do today (uk)

The competences of the future: what you need to know and do today (uk)

2 березня в Українському інституті стартував новий формат проведення зустрічей – експертні діалоги про майбутнє освіти і людського розвитку.

Ми відкрили його розмовою із Тамарою Сухенко та Олександром Рябцевим.

Вибір спікерів не випадковий, адже Тамара Сухенко написала посібник “Як обрати професію майбутнього” , що допомагає зорієнтуватися у просторі нових компентенцій, фахових ніш, ринків.

До речі, у держслужбі зайнятості вже почали використовувати інструменти,запропоновані у посібнику Сухенко.

Олександр як засновник Startup in Ukraine є провідником для молодих талантів у світ високотехнологічного підприємництва.

Підсумок експертного полілогу такий.

Майбутнє – це не просто завтра, що механічно настає після умовного “сьогодні”. Майбутнє характеризується принциповою незавершеностю, варіативностю, пластичностю. Це – часо-простір максимальної суб’єктності. Тут основним драйвером руху стає наш внутрішній потенціал, на відміну від переважно зовнішніх спонук попередніх епох.

Життя в режимі майбутнього потребує передусім розуміння себе, своїх цінностей і принципів, формування власної візії і вміння творити на їх основі власні практики. Безумовно, важливим є вміння розуміти інших і взаємодіяти на взаємовигідних засадах і творити сталі партнерства.

Відкритість до змін, гнучнкість, толерантність до помилки і вміння швидко навчатися – також належать до компетенцій майбутнього.

Переглянути запис трансляції з лекції “Компетенції майбутнього” можна на сторінці Ukrainian Institute for the Future.