» News » The total self-sufficiency of Ukraine with oil products costs about $17 billion (ua)

The total self-sufficiency of Ukraine with oil products costs about $17 billion (ua)

Яна Лаврик для “Хвиля

Споживання бензинів і дизпалива в Україні складає близько 7,5-8 млн. т на рік. Таким чином, потреба в сирій нафті оцінюється в 11-12 млн. т за поточного видобутку нафти з газоконденсатом на рівні 2,2 млн. т.

Розрахунки Інституту майбутнього показують, що для того, щоб збільшити видобуток нафти в 5 разів або на 9 млн. т у сегмент upstream необхідно залучити за песимістичного сценарію близько $ 14 млрд. інвестицій (виходячи з оціночної вартості буріння 1-ої свердловини – $ 3,5 млн., успішності буріння – 40%, середнього дебіту нових свердловин – 15 т / добу).

Лаврик підкреслює, що нафта, яка видобувається в Україні, має перероблятися всередині країни. Тому розвиток нафтовидобутку повинен відбуватися паралельно з розвитком нафтопереробки. Потужності двох діючих заводів за умови модернізації змогли б забезпечити близько 80% потреби в нафтопродуктах. Для цього необхідні інвестиції – оціночно до $ 2 млрд.

«Для забезпечення ще 20% потреби ринку та задоволення попиту, який зростає, необхідний запуск інших заводів або будівництво нових НПЗ. Останній варіант виглядає найбільш реалістичним, ураховуючи слабку ймовірність відновлення роботи 5 підприємств, що залишилися. На їх базі можливе будівництво нових заводів з використанням існуючої інфраструктури. Обсяг інвестицій у будівництво одного такого заводу оцінюється в $ 1 млрд.», – зазначає експерт.

Таким чином, для повного самозабезпечення України нафтою та нафтопродуктами необхідно близько $ 17 млрд. протягом 3-5 років.