Те, що зробили податкові консультанти та представники фіскальної служби з Законом№ 466 створило диверсію української економіки. Про це заявив Анатолій Амелін, керівник економічних програм UIF під час презентації на тему: «Закон № 466 – економічна диверсія проти України», яка відбулась у вівторок, 8 вересня, у приміщенні УНІАН.
За словами експертів, майже усі бізнес-асоціації виступили з критикою Закону № 466 (раніше – законопроєкту № 1210), але згодом Президент все ж підписав його. Анатолій Амелін зазначив, що після детального аналізу, прийнятого у Верховній Раді законопроєкту, стає очевидним, що він суттєво ускладнює податковий кодекс.
«Закон йде у розріз з тезами Президента про те, що податки мають бути простими та зрозумілими. І у даному випадку закон дає податковим органам надзвичайні повноваження, збільшуючи навантаження та штрафи і ускладнюючи процес адміністрування податків. Таким чином, тези Президента підірвані самим законопроєктом, який прийняли українські депутати. Також Закон суперечить своїй суті, адже під видом виключення логічних зауважень, збільшується база податків», – розповів він.
Ситуацію погіршує глобальна економічна криза, з якою Україна бореться набагато менш ефективно, ніж увесь світ.
«Інші країни розуміють, що стикнулися з ситуацією, коли скорочується кількість робочих місць, споживання, економіка, надходження і створюють стимул, щоб зберегти робочі місця. У той час як план антикризових дій в Україні не має інструментів стимулювання економіки, а Закон № 466 збільшує податкове навантаження», – зазначив Анатолій Амелін.
Данило Монін, експерт економічних програм UIF більш детально розповів про нововведення щодо податкового навантаження у законі, серед яких: запуск оподаткування контрольованих іноземних кампаній (КІК), зміни у понятті «дивідендів», введення поняття «ділової» цілі та зобов’язання доведення необхідності операції, введення нових штрафів за реєстрацію податкових накладних, навіть за відсутності податкових зобов’язань, введення поняття «провини платника» тощо.
Але за словами Данила Моніна, Український інститут майбутнього розробив свою альтернативу даному законопроєкту. Тож експерти наполягають на прийнятті правок до Закону № 466, прибравши ті обмеження, які створюють проблеми для української економіки.
«Нами розроблений альтернативний законопроєкт, який спрямований на успішне відновлення економіки наступного року. І ми готові опублікувати його для суспільного обговорення», – підсумував Данило Монін.
Читати доповідь, яка описує поточну економічну ситуацію в нових економічних реаліях і оцінює підписаний закон 466-IX (далі 466).
Ознайомитись з альтернативним законопроєктом “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування окремих норм закону 466 (1210) та поліпшення бізнес клімату”.
Вам також буде цікаво:
Пакистан направив елітні війська до Саудівської Аравії: чому це поганий сигнал для інвесторів?
Диверсифікація джерел електроенергії дозволяє знизити ціни для споживачів та підприємств
Університетське підприємництво – крок до спроможної системи освіти
КАЛЕНДАР КЛЮЧОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПОДІЙ
Віктор Андрусів: Влада не враховує думку експертів та не чує людей щодо врегулювання конфлікту на Донбасі
Сергій Носенко: Зеленський повинен не допустити обробку персональних даних українців без їхньої згоди