World Bank опублікував щорічне дослідження легкості ведення бізнесу в країнах світу – Doing Business 2019. Країни із найбільш сприятливою ситуацією для ведення бізнесу є Нова Зеландія, Сингапур, Данія.
У цьогорічному рейтингу Україна піднялася на 5 позицій та посідає 71 місце. Позитивна динаміка зберігається останні три роки.
Ключовим фактором успіху стало здійснення регуляторних реформ у захисті міноритарних інвесторів, зовнішній торгівлі та забезпеченні виконання контрактів.
Реформи щодо захисту міноритарних інвесторів розпочалися ще в 2016 році. Серед останніх кроків, за словами віце-прем’єр міністра: “ВРУ ухвалила зміни до законодавства, яким запровадив обов’язковість розкриття інформації про угоди із заінтересованістю у щорічній звітності акціонерних товариств”.
Одним із чинників покращення умов ведення зовнішньої торгівлі є прийняття Експортної стратегії 2017-2021 рр.. А також спрощення митного контролю, що сприяє скороченню часу оформлення на митному кордоні. В Україні він становить 6 годин, а в країнах Європи та Центральної Азії – 22 години, ОЕРС – 12,5 годин.
За оцінками експертів World Bank, зростання на одну позицію в рейтингу може забезпечити залучення інвестицій від 500 млн дол.
Тож можна сподіватися на додатковий приріст інвестицій в Україну 2,5 млрд дол. за умови завершення розпочатих реформ у судовій системі, податковій політиці та земельних питаннях.
Експерт економічних програм Українського інституту майбутнього Ольга Хоменко
Вам також буде цікаво:
Поринь у майбутнє: «Візія України 2030»
Чи винні “хороші росіяни” у діяннях Путіна?
У Сирії чергова ескалація: чому Асад пішов у наступ?
Заява Українського інституту майбутнього щодо майбутніх виборів Президента та парламенту
Презентація: Оцінка сценаріїв водного дефіциту України
Демократія по-словацьки: Лайчак пропонує допустити російських спостерігачів на українські вибори