» Новини » Мер Одеси причетний до ліквідації стратегічного військового аеродрому

Мер Одеси причетний до ліквідації стратегічного військового аеродрому

ФОТО: dumskaya.net

Ліквідація стратегічного військового аеродрому «Шкільний» в Одесі сталася через загадкову втрату Міністерством оборони України документів на право власності цією земельною ділянкою, а також через бажання місцевої влади забудувати територію летовища. Про це в коментарі інтернет-виданню UA.News розповів експерт з питань національної безпеки і оборони UIF Іраклій Джанашия.

Аналітик нагадав, що історія з відчуженням землі аеродрому, почалася ще у 2017-му році.

«Поруч з летовищем розташований торговий центр City Center. Одного дня невідомі у балаклавах прибігли й «окупували» ділянку аеродрому, оголосивши її територією ТЦ. Далі почалася затяжна судова тяганина і з’ясувалося, що відсутні документи про приналежність цієї ділянки землі Міністерству оборони України. Усі вони були таємничим чином «втрачені». Користуючись цим, компанія City Center і наближені до неї мер Одеси Геннадій Труханов і кримінальний авторитет на прізвисько «Ангерт», намагаються привласнити цю ділянку території аеродрому. Крім того, на набагато більш масштабній ділянці аеродрому, City Center планує будівництво багатоквартирного житлового комплексу. Якщо ці плани реалізуються, аеродром буде остаточно знищено»

Іраклій Джанашия підкреслив, що зникнення такого аеродрому залишить Одесу без повітряного, наземного і морського захисту від атаки агресора з Півдня.

«Уявіть ситуацію: на території аеродрому починається будівництво житлового комплексу, а наступного дня Росія вирішує напасти на Одесу. Відбувається атака з моря, підходять російські сторожові катери, десантні кораблі, крейсера, підлітає авіація, а Одесу захищати нічим. Південь України буде захищений з повітря виключно з аеродрому «Кульбакіне» у Миколаєві. Незрозуміло чим керувався Приморський суд, коли ухвалював таке рішення. Нічим інакше, як зрадою, це не назвеш. Людина, яка ухвалила таке рішення, поставила під загрозу не лише місто, а й саму себе та всіх жителів України»

Аналітик зазначив, що для повернення відчуженої ділянки аеродрому «Шкільний», потрібна сильна політична воля і зацікавленість чиновників, зокрема, президента України. Водночас експерт констатував безсилля глави держави у ситуації, що виникла на сьогоднішній день.

«Президент зможе ухвалити необхідне рішення з цього питання, лише після дострокових парламентських виборів, коли він зможе вносити певні рішення до Верховної Ради. На сьогоднішній день, президент без парламенту схожий на «товар на вітрині, який не можна купити, бо не відкрився магазин»»

Ще одна проблема, яка вимагає максимально швидкого вирішення, за словами аналітика, – це створення кадастру земель Міністерства оборони України.

«Сьогодні весь обсяг земель, які належать оборонному відомству, за площею дорівнює половині острова Кіпр. З них на даний момент офіційно зареєстровані лише 5%. Усі інші території за фактом можуть бути відчужені, оскільки відсутні юридичні документи, які б свідчили про їх приналежність Міністерству оборони. Тож наразі історія з рейдерським захопленням аеродрому «Шкільний», може повторитися в будь-якому іншому куточку країни»

Нагадаємо, Приморський суд Одеси ухвалив рішення щодо ліквідації аеропорту “Шкільний”, який має стратегічне значення. У командуванні «Південь» зазначили, що цей аеродром сьогодні єдиний на Півдні країни, який перебуває у повній бойовій готовності.

Джерело: UA.NEWS