Середньосвітовий мультиплікатор інвестицій у транспортну галузь є одним із найвищих і сягає від 2,5 до 5. Тобто вкладаючи в транспорт 1 дол. США країна отримує до 5 дол. у вигляді приросту ВВП. Однак ця залежність працює в обох напрямках, тому втрати транспортної галузі обходяться державі дорого і критично стримують розвиток економіки.
Таким чином, збереження транспортної інфраструктури, забезпечення безпеки, а отже і стабільності перевезень є стратегічним завданням держави в усіх цивілізованих країнах світу. Саме з цією метою в Україні 2014 року було засновано Державну службу з безпеки на транспорті.
Аналіз результатів діяльності служби за 5 років її існування, на жаль, свідчить про те, що поставлені завдання не знаходили вирішення, а сама служба стала «інкубатором» для процвітання позазаконних схем роботи. Дороги в України далі руйнує перевантажений транспорт, майже безперешкодно працюють «нелегали», створюється штучний дефіцит дозволів на міжнародні вантажні перевезення, кількість і якість технічних розслідувань аварій знижується. Замість очікуваних позитивних економічних ефектів спостерігається зростання щорічних втрат як для державного бюджету, так і для українського бізнесу.
Зовсім скоро ми опублікуємо доповідь, в якій наші аналітики детально розказали:
1. Що являє собою Укртрансбезпека у 2019 році;
2. Виклики Укртрансбезпеки до 2030 року;
3. Візію Укратрансбезпеки до 2030 року;
4.Аналіз альтернатив Укртрансбезпеки;
5. Оцінку необхідних інвестицій та економічних ефектів до 2030 року
Завантажити домумент у PDF форматі можна тут
Вам також буде цікаво:
Доповідь: Майбутнє внутрішніх авіаперевезень України
Якою має бути зовнішня політика України після війни
Моя країна — не руїна: як створити ефективний компенсаційний механізм для відновлення України?
Економіка лоукостів і аеропортів (pdf)
Нелегальний ринок тютюнової продукції в умовах повномасштабної війни: виклики та загрози
Hybrid pease. Scenarios for the future of war in the Donbas