Право громадян України як індивідуально, так і разом з іншими в законний спосіб впливати на органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб та на їх рішення є одним з базових у демократичному суспільстві та слідує з цілого ряду гарантованих Конституцією України прав і свобод.
У загальному сенсі лобіюванням (лобізмом) можна назвати інститут суспільних відносин, який забезпечує взаємовплив суспільства, місцевого самоврядування та державної влади, а лобістською діяльністю — винагороджувану діяльність із законного впливу на місцеве самоврядування, державну владу та їх рішення.
За часи після відновлення Незалежності лобіювання та лобістська діяльність, будучи складовою частиною політичного та економічного життя, так і не зазнали в Україні ефективного законодавчого врегулювання, а здебільшого розглядаються як такі, що асоціюються з корупцією, кумівством та підкилимними домовленостями.
Легалізація лобіювання та лобістської діяльності в Україні є актуальною вимогою нашого часу. Це й міжнародно-правове зобов’язання, яке Україна взяла на себе відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Експерт Програми “Право” Українського інституту майбутнього Альона Чебаненко та Директор Програми “Право” Українського інституту майбутнього Олександр Чебаненко презентують доповідь про деякі історичні аспекти лобіювання, різні підходи правового регулювання лобістської діяльності й лобіювання та можливі шляхи їх правового врегулювання в Україні.
Вам також буде цікаво:
«Великі реформи» Еммануеля Макрона: чи зумів президент Франції відповісти на вимоги «жовтих жилетів»?
Як соратники Дугіна використають смерть його доньки
Павло Клімкін: «Платформа примирення» працює проти об’єднання українського суспільства
Анатолій Амелін: Сьогодні ми бачимо народження української нації та народження нової України
Сергій Носенко: Зеленський повинен не допустити обробку персональних даних українців без їхньої згоди
Пропозиції до плану першочергових дій з розвитку промисловості України