У Зеленського і його команди зі старту виникло запаморочення від успіхів, що отриманий результат – продукт їхньої крутизни, яка підкорить весь світ. Одна з найважливіших здатностей керівника – слухати і чути критику. Тільки тоді влада може коригувати свої помилки. Про це пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» співзасновник Українського інституту майбутнього (UIF), політичний експерт Юрій Романенко.
«Насправді, результат команди Зеленського був наслідком тупої політики попередників, які довели країну до такого стану. Вона була готова віддати себе в руки коміків в надії, що ті почнуть робити елементарні правильні речі, оскільки давали правильні меседжі. Але коміки відразу випустили з уваги цей факт, вирішивши, що вся справа в їхній крутизні. Усю зелену справу погубила гординя. Нова влада поспішила оточити себе інформаційним коконом, куди ледь просочується реальний стан речей. Тому на зустрічі з бізнесом Зеленський не слухає реальний бізнес, а каже те, що йому говорять з уряду, ангажовані олігархами і МВФ з соросятамі люди», – зазначив Юрій Романенко.
У підсумку, наголосив він, президенту доведеться подумати про кадрову політику.
«У переформатуванні Кабміну не буде толку, якщо президент здійснюватиме зачистку Кабміну на помилкових принципах. Зеленський на виборах говорив, що у владі не буде кумівства, а за фактом розставив своїх не надто розумних друзів-коміків на ключові напрямки. У результаті ми маємо пародію на владу. А саме пародія на владу, до того ж жорстока, дріб’язкова і деспотична настільки розлютила людей, що вони в 2019 році проголосували за коміків», – зауважив Юрій Романенко.
Через кілька місяців, нагадав експерт UIF, Україну накриє нова хвиля світової кризи, яка буде сильніше, ніж у 2008 році.
«Це не залишає сентиментів для державного лідера щодо своїх друзів і знайомих, які нездатні тягнути функціонал управління державою. Україні більше не потрібен уряд-презентація. Ба більше, Україні не потрібна держава-презентація, що не виконує базових державних функцій. Україна повинна перестати «здаватися», оскільки весь світ сміється з наших потуг переконати, що ми щось серйозне, а не напівдохла держава, що генерує максимально можливий обсяг ідіотизму у Всесвіт. Грізний контекст світової кризи примушує Україну до того, щоб нарешті «бути». Для початку бути державою, а не імпотентом з архаїчними милицями «армовіра», – резюмував Юрій Романенко.
Вам також буде цікаво:
Отримайте доповідь “Смерть Путіна” від UIF вже зараз!
Як науковцям України інтегруватися у світову спільноту
Чого чекати від Президента Трампа?
Турецький потік: чим це вигідно Ердогану і Путіну, і чим загрожує нам?
Чому в Україні щороку скорочується кількість докторантів
Вартість навчання в університетах має бути економічно обґрунтована, – експерт