» Новини » В Українському інституті майбутнього представили нову виконавчу директорку

В Українському інституті майбутнього представили нову виконавчу директорку

14 листопада в Українському інституті майбутнього представили нову виконавчу директорку — Марію Чумак, а також поділилися планами щодо розвитку

Інститут був створений у 2016 році і за цей час провів більше сотні досліджень. А після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року аналітичний центр зосередився на вивченні та аналізі безпосереднього ворога — Росії.

Проте ця осінь принесла для Українського інституту майбутнього перезавантаження та зміни. Так, фундацію очолила нова виконавча директорка — Марія Чумак.

Водночас постулати інституту, серед яких проектування успішного майбутнього країни, через експертні та соціальні дослідження, дискусії та круглі столи, що стимулюватимуть прийняття якісних політичних рішень як в українській, так і міжнародній політиці, залишилися незмінними.

“Ще в 2016 році засновники Українського інституту майбутнього розробили меморандум, в якому написали, що у 2030 році ми хочемо, щоб Україна мала $ 1 трл ВВП завдяки ефективній економіці. Але, на жаль, на 32 році Незалежності України ми знаємо, що доведеться дуже багато працювати, щоб цього вдалося досягти”, – наголосив Антон Геращенко, співзасновник Українського інституту майбутнього.

Однією з умов ефективного розвитку країни є наявність стратегії розвитку. Так, у США, Британії, Німеччині цими речами у першу чергу займаються аналітичні центри, а не депутати та чиновники. Наприклад, у Лондоні працює більше 200 think thanks.

“7,5 років тому ми зрозуміли, що в Україні немає конкуренції ідей. Тому вирішили створити інституцію, яка буде проектувати та програмувати українське майбутнє”, – підкреслив Анатолій Амелін, співзасновник та директор економічних програм Українського інституту майбутнього.

Водночас Україна є стартапом з необмеженими можливостями та потенціалом для розвитку, наголосила Марія Чумак, виконавча директорка Українського інституту майбутнього. За її словами, у нашої держави є всі шанси стати успішною країною і здивувати світ темпами розвитку. Зрештою, історія знає чимало прикладів, коли країни всього лише за 10 років показували разючі результати свого розвитку.

В Українському інституті майбутнього докладатимуть зусиль, аби максимально стимулювати ці зміни в Україні завдяки проведенню якісних досліджень, експертним дискусіям, круглим столам тощо.

Крім того, на найближчий час в інституті окреслили наступні стратегічні напрямки:

– Візія майбутнього країни та української ідентичності;

– Економіка, що є потенціалом для росту та драйвером нової осмисленої України;

– Проект “Україна” та її інтеграції в Європу та світ;

– Human capital, культура та освіта, промо України у світі, українська ідентичність;

– Національна безпека, забезпечення якої є запорукою сталого розвитку суспільства;

– Вивчення та аналіз Росії, або як допомогти Росії програти цю війну.