» Новини » Путін збирається запустити миротворчий процес перед виборами

Путін збирається запустити миротворчий процес перед виборами

Російський президент Володимир Путін уперше провів перемовини із лідерами самопроголошених Донецької і Луганської республік і обговорив із ними обмін полоненими із українською владою. Таким чином Путін хоче підвищити статус лідерів “республік” і зіграти роль миротворця напередодні президентських виборів.

Так вважає директор політичних програм Українського інституту майбутнього Юрій Романенко, передає ВВС Україна.

– Справа іде до запуску процесу із миротворцями, а для цього необхідно закрити базові “хвости”, які цьому заважають. Питання полонених – це саме така тема. Немає жодного сенсу тримати полонених, якщо ти не збираєшся запускати миротворчий процес.

Щойно туди введуть миротворців, ситуація на Донбасі стане для України повністю внутрішньополітичним фактором. Це не буде повноцінна розв’язка конфлікту, скоріше, це буде як із Кіпром, – вважає український політолог Романенко. – В принципі для нас цей кіпрський варіант – непоганий. Найкатастрофічнішим для України – окрім широкомасштабної ескалації конфлікту – був би вихід росіян із Донбасу без будь-яких умов. Україна по факту опинилася б у ситуації, коли Донбас треба забрати, а жодних гарантій його фінансування немає. У такому випадку ми отримуємо діру приблизно у 20% ВВП, яка додатково до вже наявних дірок створила б таку пробоїну, що ми усі б потонули.