» Новини » У Ніжині відкрили меморіальний комплекс “Героям захисникам України”, центральною фігурою якого є пам’ятник Олександру Мацієвському

У Ніжині відкрили меморіальний комплекс “Героям захисникам України”, центральною фігурою якого є пам’ятник Олександру Мацієвському

25 листопада у центрі Ніжина було відкрито меморіал “Героям захисникам України, побудований за ініціативи Українського інституту майбутнього та реалізований за кошти українських меценатів

У центрі комплексу розміщена скульптура Олександра Мацієвського, який став одним з символів мужньої боротьби українців проти російської військової агресії. Саме його окупанти з особливим цинізмом розстріляли після слів “Слава Україні!”, а потім виклали відео у мережу в березні цього року. Тоді цей жорстокий відеозапис шокував не тільки Україну, а й світ.

Скульптура Олександра Мацієвського висотою 2,2 метри виготовлена з бронзи. Сам монумент виконаний у червоно-чорних кольорах, що символізують кров захисників та українську землю. Меморіал зроблений у формі великого козацького хреста. Імена 158 загиблих ніжинців викарбувані на ньому золотими літерами.

Олександр Ревтюк, побратим загиблого воїна, військовий ЗСУ, під час відкриття пам’ятника розповів, що Олександр Мацієвський виявив особливий вчинок, сказавши ворогові в очі “Слава Україні!”.“І весь світ це побачив”, – підкреслив військовій.

Відкриття таких монументів навіть під час війни, на думку Антона Геращенко, співзасновника Українського інституту майбутнього та ідейного натхненника проекту, є вкрай важливим. Адже у першу чергу – це шана і пам’ять про наших Героїв, яка передаватиметься через покоління.

Зрештою, коли ми говоримо про здобуття перемоги для України йдеться не лише про купівлю сотні дронів. Надзвичайно важлива жага до перемоги. А подібні проекти її підсилюють.

Комплекс повністю збудовано за благодійні кошти. У фінансуванні будівництва Меморіалу взяли участь компанії: Перша Приватна Броварня, Агрохолдінг «Астарта», мережа АЗК «WOG», оператор систем звʼязку «Дата Груп», компанія “SkyFall” та інші компанії та приватні особи.

Ініціатива побудови Меморіалу належала Українському інституту майбутнього.

Слава Україні! Героям слава!