» Новини » Український тиждень у Вашингтоні: підсумки

Український тиждень у Вашингтоні: підсумки

Ukrainian week у Вашингтоні, у якому цьогоріч взяв участь Український інститут майбутнього, добігає кінця. Час підводити перші підсумки.

Тиждень був надзвичайно насиченим різноманітними важливими подіями. Українці зустрілися на низці заходів: молитовні сніданки, конференції, форуми круглі столи, ділові зустрічі. Кожен захід був по-своєму важливим та цінним.

Форум українсько-американського партнерства та Форум економіки, інвестицій та відновлення України – стали майданчиками для обговорення важливості економічної підтримки та можливостей для інвесторів, шляхів розширення співпраці між нашими країнами. Форум капеланства підкреслив роль духовенства у підтримці морального духу українських військових.

Український молитовний сніданок, спільні зустрічі, Гала вечеря – стали символом єдності України. «Тут настільки потужна українська спільнота, що геть немає відчуття, що ти не в Україні, – ділиться враженнями Марія Чумак, виконавчий директор Українського інституту майбутнього, – Ukrainian week став визначним адвокаційним заходом для нашої країни. Адже зустрічі з конгресменами, українською діаспорою, американцями важливі, щоб донести – ми і надалі заслуговуємо на підтримку і надзвичайно її потребуємо».

Під час зустрічей української делегації з сенаторами, конгресменами та українською діаспорою, йшла мова про необхідність виділення пакету допомоги Україні Конгресом, гарантії безпеки від США, посилення санкцій та використання заморожених активів рф на користь України.

Комунікація представників нашої країни та порушення актуальних для нашої країни питань є необхідною, щоб Україна та її підтримка залишалася у фокусі урядовців з США.
«Наша країна прагне бути надійним партнером західних країн. Проте маємо для цього зробити чимало дій, які засвідчать наші справжні наміри. Це цілком логічно, і випливало з усіх наших спільних діалогів із західними колегами», – розповідає Марія Чумак.

Не лише зовнішній ворог є зараз загрозою для України. Корупція, відсутність чіткої позиції, відсутність власного бачення подальшого розвитку – це наші внутрішні виклики. «Маємо з цим боротися. Тож працюємо далі», – підсумовує виконавчий директор УІМ.