» Новини » Тарас Березовець: утримання ОРДЛО обходиться Путіну у $2 млрд щорічно

Тарас Березовець: утримання ОРДЛО обходиться Путіну у $2 млрд щорічно

Гучні заяви Путіна про миротворчу місію в ОРДЛО та постачання американської зброї українській армії свідчать про одне: Володимир Путін серйозно нервує. Криза на Донбасі безумовно негативно впливає на ситуацію в Україні. Але всі путінські плани й багатоходівки щодо окупованих районів Донецької та Луганської областей поки що обернулися проти нього самого.

Ідея запхати терористичні республіки до складу України за умови федералізації, внесення змін до Конституції і проведення виборів із тріском провалилася. Зміст ОРДЛО обходиться у незначні $ 2 млрд щорічно, але ціна непомірно зросла — і насамперед через жорсткість санкцій.

План “повирішувати” все з Трампом також голосно провалився, як і інші “геніальні” задуми ВВП. Погрозу про те, що зброя з ОРДЛО потрапить до інших регіонів, цитую: “Є ще один аспект, на який слід звернути увагу: хто виношує такі ідеї. Це полягає у тому, що у самопроголошених республік є достатньо зброї, зокрема захопленої у протиборчої сторони — у націоналістичних батальйонів тощо. І якщо американська зброя буде надходити в зону конфлікту, буде важко передбачити, як будуть поводитись проголошені республіки. Можливо, вони спрямують наявну зброю до інших зон конфлікту, які чутливі для тих, хто створює проблеми для них”. Розшифруємо путінський новояз. Де ці регіони? Насамперед це Сирія, беручи до уваги той факт, хто контролює Керченську протоку та “теплі” відносини з Туреччиною. Тобто ВВП натякає, що “стовбури” з ОРДЛО можуть випливти там.

Міркуємо далі. Відмітаємо Придністров’я як суб’єкт складний логістично. Залишається Північна Корея. У якої сухопутний кордон із РФ. І де це буде особливо боляче для американців. І куди російський гібридний “супермаркет” може поставити все, зокрема системи залпового вогню проти Південної Кореї.

Володимир Володимирович явно загрався. Трамп це поки ще не Рейган, але Путін вже точно не Брежнєв або Андропов, а нинішня Росія не рівня пізнього СРСР. Одна справа вислати американських дипломатів із РФ, інша кинути виклик, погрожуючи кишеньковими терористами з ОРДЛО. І найважливіше. Нервозність Путіна свідчить про те, що Україна впритул наблизилася до отримання американської летальної зброї.