Останнім часом Росія активізувала незаконну видачу паспортів жителям окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). На думку виконавчого директора UIF Вадима Денисенка, наша влада недооцінює ризики ситуації.
Україні потрібно вже зараз активно говорити про незаконність російської паспортизації жителів окупованого Донбасу та участь жителів цієї території у виборах до Держдуми Росії, які мають відбутися восени цього року, а також про невизнання цих виборів іншими країнами.
Але, на жаль, несерйозне ставлення нашої влади до цієї ситуації проявляється навіть у таких банальних речах, як відсутність на сьогодні порахунків, скільки буде віддано голосів за «Єдину Росію» з ОРДЛО.
Так, спікер української делегації в Тристоронній контактній групі, позаштатний радник голови ОПУ Олексій Арестович, заявив про те, що на виборах до Держдуми Росії окупований Донбас дасть 2% голосів за «Єдину Росію». Але у своїх розрахунках, вважає експерт, Арестович багато в чому неправий.
«Якщо ж говорити про те, скільки буде віддано голосів за «Єдину Росію» на цих виборах саме на території окупованого Донбасу, доречніше розраховувати на 0,7-0,8%. Але ні в якому разі не 2%, які можливі лише за умови екстрафальсифікацій чи інших проявів свавілля.
Крім того, одразу після з’їзду «Єдиної Росії» в Адміністрації Президента Російської Федерації було озвучено цифру, що партія має отримати 45% голосів виборців, при явці 45%. Тобто вони розраховують на те, що явка буде 45%, а це приблизно 45 млн виборців.
Станом на зараз в окупованому Донбасі видано півмільйона паспортів, а це лише трохи більше ніж 1% від виборців, які прогнозовано мають прийти на вибори. А намір роздати ще стільки ж за наступні 1,5-2 місяця є нереалістичним. А уявити, що усі 100% людей, які мають паспорти громадянина Російської Федерації, прийшли на дільниці і усі проголосували виключно за «Єдину Росію», навіть теоретично є неможливим.
Мені здається, що в Адміністрації Президента РФ не налаштовані на скандальне отримання голосів у будь-якій точці Російської Федерації, тим більше на окупованих територіях. Але якщо ми говоримо про російську паспортизацію жителів Донбасу, то неправильно усе зводити виключно до питання виборів до Держдуми Росії 2021 року. Зараз можна чітко говорити про те, що Путін та його команда у випадку з Донбасом пішли шляхом Абхазії й Осетії. Оскільки ними було прийнято рішення, що наступні 1,5-2 роки 100% жителів цієї території мають отримати російські паспорти», – наголосив Денисенко.
«Перший раз Путін заявив про дедлайни до 2024 року під час «Прямої лінії» Путіна з громадянами РФ, яка відбулася 30 червня. І також вчора, під час великої наради Президента РФ з урядом.
Саме під час цієї наради відбувалося обговорення так званих «Національних проєктів» Російської Федерації. Путін чітко й артикульовано говорив про дедлайни у 2024 році. І було поставлено задачу до 2024 року вийти на новий президентський цикл із зняттям санкцій проти РФ. На їхню думку, саме це може стати однією з ключових «фішок» у передвиборчій компанії у 2024 році. А для України це означає умовне затишшя, а тому потрібно починати активно діяти», — пояснив він.
Окрім цього, вважає Вадим Денисенко, причина, чому Росія зараз активізує процес паспортизації ОРДЛО, не зводиться суто до питання виборів до Держдуми, а також має на меті:
-Соціальну причину паспортизації. Оскільки Росія не дає ніяких «пряників» на окупованих територіях, то на цьому етапі саме паспорти будуть відігравати роль певного соціального буфера. Також до цього «пряника» можуть ще додаватися умовні 10-20 доларів до пенсій.
Вам також буде цікаво:
Анатолій Амелін: у проекті держбюджету 2018 найбільше зросли видатки на держапарат
Анатолій Амелін: Зеленський має сформувати антикризовий Кабмін із досвідчених менеджерів
Історична зустріч двох найзапекліших противників міграції: Орбан здійснив візит до Білого дому
Що означає для Британії скасоване голосування по Брекзіту?
Дайджест основних військово-політичних подій навколо України (16.12.2024 – 22.12.2024)
Новий конфлікт між Польщею та Ізраїлем напередодні виборчої кампанії в Польщі