» Новини » Послання Путіна: Російські соціологи перемогли російських військових

Послання Путіна: Російські соціологи перемогли російських військових

Сьогодні відбулось щорічне звернення Володимира Путіна до Ради федерації, за яким слідкували зокрема і в Україні. Експерти UIF проаналізували головні тези президента РФ та поділилися своїми висновками.

Виконавчий директор UIF Вадим Денисенко запевнив, що не дивлячись на те, що Україні у промові була приділена невелика увага, цілі президента РФ щодо нашої країни та Л/ДНР залишаються незмінними – Путін прагне війни.

«Пустий російський холодильник подарував нам час. Головне пам‘ятати, що цей час не резиновий.

Послання Путіна до Ради федерації виявилося примирливим посланням старіючого диктатора, який хоче почути кожного і дати всім по три копійки. Насправді, судячи з усього, було два варіанти. Один войовничий, а інший примирливий. І тут соціологи перемогли (поки що) військових.

Судячи з усього, після довгих дискусій і цифр соціологічних досліджень та фокус-груп, було прийняте рішення проводити вибори без маленьких переможних воєн. Тому в посланні Путіна так багато конкретних цифр про збільшення соцвиплат, допомоги знедоленим і просто на будівництво житла.

Путін зіграв у гру «почую кожного» і назвав третину регіонів РФ куди піде допомога. Також він зрозумів, що екологічні питання збуджують росіян більше ніж ЛДНР і розповів, як будуть вирішуватися питання брудних міст.

Ці історії можна продовжувати, але для нас куди важливіше інше питання: чи відміняється війна? Перше, що потрібно пам’ятати: цілі Путіна щодо України та ЛДНР залишаються незмінними. І хоча зараз градус напруги може впасти, потрібно не втратити час для підготовки до нової ескалації. Війна є домінантою в голові Путіна. Сьогодні він наступив на горло своїй пісні. Але він хоче війни і буде її прагнути. Пустота російського холодильника дозволяє нам виграти трохи часу. Але цей час не резиновий», – зазначив Денисенко.

Експерт з політичних питань UIF Ігор Попов також наголосив на тому, що судячи з великої кількості соціологічних даних, послання В.Путіна було більше схожим на старт виборчої кампанії, аніж на ультиматум всьому світу.

«Соціологи зібрали скарги всіх соціальних груп, і тепер анонсовано конкретні програми підвищення соцвиплат на кожну таку групу. Медицина, одинокі матері, путівки дітям – все це в сумі має дати +5% до рейтингу. Плюс реструктуризація кредитів регіонам, інфраструктурні проєкти, федеральні траси та інші соціальні та економічні проекти. Ескалація міжнародної політики відкладається, працює тіньова дипломатія. Але нам поки розслаблятися рано, рівень боєготовності треба тримати, і дипломатичну роботу продовжувати», – вважає він.

Та не дивлячись на те, що послання мало «внутрішній характер», експерт програми «Міжнародна та внутрішня політика» UIF Ігор Тишкевич все ж виділив ряд дуже важливих і тривожних для сусідів заяв Путіна.

Експерт розповів, що у Росії визнали катастрофічну ситуацію з демографією: «Питання не в зменшенні населення, а у зміні «портрета росіянина». І специфіка згадки (НЕ згадки РПЦ) підтверджує це». Про те, що відбувається зі «слов’янською» складовою населення РФ і чому це загроза для сусідів Тишкевич розповів у своєму відео.

Крім того, він виокремив теми освіти та «червоних ліній» у відносинах із сусідами РФ.

«Нові бюджетні місця у ЗВО, технопарки і розвиток шкільної освіти. Нерозумно, якщо в країні менше школярів. Але розумно, якщо ти збираєшся запрошувати на «бюджет» іноземців. Росія переходить до політики «виховання» дружніх собі еліт в сусідніх державах. При цьому Путін не згадує слів «русский мир».

Також Путін заговорив про червоні лінії у відносинах, які РФ визначатиме сама в кожному конкретному випадку. Можна очікувати вибіркової політики щодо партнерів виходячи з їх «зубастості». Чим м’якше партнер, тим далі заходить російська «червона лінія Кремля» в зону її інтересів», – зазначив експерт.

Підняття ставок між Росією та Заходом, судячи з послання, може змінити ситуацію на світовій арені не на користь України, тому ми маємо бути готові до цього та мати свою позицію та ініціативи. Про це заявив експерт з міжнародної політики UIF Ілія Куса.

«Послання не виглядало так наче Росія забула про ідею силової ескалації, але там і не було нічого такого, що свідчило б про підготовку масштабного вторгнення до України. Проте Україні варто готуватися до того , що між Росією та Заходом почнеться певний «обрежний» діалог щодо глобальної безпеки, адже у посланні Путін явно запрошував Захід до розмови та натякав на те, що РФ має свої контрпропозиції.

Україна у цих перемовинах потенційно є предметом обговорення. Тож ми маємо чітко сформувати свою політику щодо Донбасу, Криму та Росії у найближчий час, щоб краще підготуватись до різних сценаріїв розвитку ситуації. Україна має визначитись: чи розглядаємо ми можливість перемовин з Росією; чи досі ми ввжаємо Мінський процес дієвим, або ж він вже мертвий для нас; чи шукаємо ми альтернативи переговорним процесам, або ж такий формат нам непотрібний. Чим ясніше буде наша позиція, тим чіткіше ми зможемо її комунікувати нашим партнерам перед глобальними переговорами між РФ та Заходом», – наголосив експерт.