Український інститут майбутнього провів всеукраїнське соціологічне дослідження «Соціально-політичні настрої українців: вересень 2021» спільно з соціологічною компанією «Нью імідж маркетинг груп» серед 2 400 респондентів по всій території України у період з 18 по 28 вересня 2021 року, похибка складає не більше 2%.
За даними цього дослідження президентські та парламентські рейтинги виглядають наступним чином. У президентському рейтингу В. Зеленський піднявся на 2% у порівнянні з червнем. Тобто за нього зараз готові проголосувати 32% серед тих, хто визначився і піде на вибори. Тоді як рейтинг його найближчих конкурентів П. Порошенко і Ю. Бойко опустився на 2% і 1% відповідно. Обидва мають по 12% серед тих, хто визначився і піде на вибори. Четверте місце стабільно займає Ю. Тимошенко – 11 % серед тих, хто визначився і піде на вибори. У той же час виріс рейтинг В. Гройсмана і Є. Мураєва до 7% серед тих, хто визначився і піде на вибори.
Вже традиційно найбільше підтримує В. Зеленського молодь до 24 років – 39%. Зі збільшенням віку респондентів їхня готовність голосувати за нього зменшується і серед людей старшого віку становить лише 21%. Натомість старші люди втричі частіше підтримують Ю. Бойко (13% проти 4% серед молоді).
За регіональним розподілом В. Зеленський закріпив електоральне лідерство на Заході з 23% проти 16% у П. Порошенко та на Півдні з 24% проти 13% у Ю. Бойко. У Центрі президент утримує перше місце з 22% проти 10% П. Порошенко та 10% В. Гройсмана. Навіть на Сході Зеленський випереджає Ю. Бойко – відповідно 27% до 16%. Тим не менш, Донбас залишається відверто проблемним регіоном для В. Зеленського – там він беззаперечно програє Ю. Бойко – 16% до 29%. Порівняно невелика підтримка у Донецькій та Луганській областях корелює з низькою довірою там до чинного голови держави та більшою часткою тих, хто виступає за позачергові президентські вибори. Слід відзначити, що більшість громадян, а саме 81% збираються голосувати на президентських виборах. Не мають такого наміру 16%, і не визначилися 3% громадян.
Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчого тижня, то 23% опитаних проголосували б за партію «Слуга народу». На другому та третьому місці за електоральними преференціями громадян ОПЗЖ – 16% серед тих, хто визначився і піде на вибори, та партія «Європейська солідарність» – 15% серед тих, хто визначився і піде на вибори. Так само як у президентському рейтингу, партія Ю. Тимошенко «Батьківщина» посідає четверте місце – 14% серед тих, хто визначився і піде на вибори. Менше голосів одержала парія І. Смешка «Сила і честь» – 7% серед тих, хто визначився і піде на вибори.
Не подолали п’ятивідсотковий бар’єр в абсолютних показниках, отримавши по 4% серед тих, хто визначився і піде на вибори, партії «Українська стратегія Гройсмана» і Є. Мураєва «Наші». Також «Партія А. Шарія» й «Партія Притули» – кожна отримала по 3% серед тих, хто визначився і піде на вибори. І партія «Голос» одержала 2% серед тих, хто визначився і піде на вибори. У порівнянні з настроями респондентів щодо участі у президентських виборах, частка охочих голосувати за народних депутатів є трохи нижчою – 70% заявляють про своє бажання голосувати на парламентських виборах. Проте 25% не підуть на парламентські вибори й не будуть голосувати. І ще 5% громадян не визначилися.
Вам також буде цікаво:
Спікер парламенту проти санкцій, накладених на Росію, учасники масових протестів в Словаччині проти спікера
Албанія у вогні: про що свідчать протести на Балканах
Аналітичний огляд основних військово-політичних подій навколо України (у вересні 2024 року)
Доступ к конституционному правосудию: как это делается в Америке
Презентація: Кібербезпека. Новий підхід в Україні
Чому в Україні вбивають важливих свідків?