» Новини » Скасування податку на прибуток дасть $ 80 млрд. додаткового ВВП за 5 років

Скасування податку на прибуток дасть $ 80 млрд. додаткового ВВП за 5 років

Міністерство Фінансів України презентувало Концепцію заміни Податку на прибуток Податком на виведений капітал. Новий Законопроект визначає порядок оподаткування розподілених дивідендів та прирівняних до них платежів.

За неофіційними даними Мінфіну, тільки 5-10 % з усіх підприємств в Україні платять податок на прибуток. Якщо податок скасувати, у компаній не буде мотивації оптимізувати витрати, виводити прибутки в офшори, витрачати гроші на схеми та переведення в готівку.

Важливо відзначити, що податок на прибуток не є бюджетоутворюючим. Він становить лише 9 % від податкових надходжень Держбюджету – близько $ 2 млрд. Проте, для окремо взятих компаній – це критично важливий ресурс, який може бути направлений на модернізацію та розвиток.

Що дасть заміна податку на прибуток податком на виведений капітал

По-перше, це додаткове зростання оборотних коштів підприємств. Насамперед, це стосується сфери торгівлі. Для компаній сектора ритейл, де немає потреби в оновленні виробничих потужностей, зростання оборотного капіталу не що інше, як інвестиції в збільшення товарообігу.

По-друге, це інвестиції в реальний сектор, без яких неможливо запустити зростання економіки в 6-8% на рік. Той необхідне мінімальне зростання, яке дозволить в перспективі 5 років повернути доларовий ВВП України до значень докризового 2008 року. За оцінками UIF, обсяг капіталовкладень у модернізацію підприємств при скасуванні податку на прибуток за 5 років може скласти $ 20-30 млрд. за рахунок внутрішніх ресурсів.

По-третє, це дасть імпульс до зростання економіки в цілому. За оцінками UIF, у результаті скасування податку на прибуток у перспективі 5 років може бути створено до $ 50-80 млрд. додаткового ВВП (за умови, що 40 % щорічного прибутку буде реінвестовано).

Дефіцит Держбюджету першого року може бути покритий за рахунок зовнішніх позик, які можна почати віддавати з другого-третього року старту реформи за рахунок збільшених бюджетних надходжень. Недоотримані в першому році Бюджетом кошти повернуться в казну вже через рік у вигляді додаткового ПДВ, податків з ФОП, ПДФО.

Відзначимо, що 2 роки тому керівник економічних програм UIF Анатолій Амелін виступав з ідеєю заміни податку на прибуток податком на розподілюваний прибуток (виведений капітал) і писав про потенційний ефект для економіки України https://voxukraine.org/2015/08/26/modernizaciya-naloga-na-pribyl/).