Міністерство Фінансів України презентувало Концепцію заміни Податку на прибуток Податком на виведений капітал. Новий Законопроект визначає порядок оподаткування розподілених дивідендів та прирівняних до них платежів.
За неофіційними даними Мінфіну, тільки 5-10 % з усіх підприємств в Україні платять податок на прибуток. Якщо податок скасувати, у компаній не буде мотивації оптимізувати витрати, виводити прибутки в офшори, витрачати гроші на схеми та переведення в готівку.
Важливо відзначити, що податок на прибуток не є бюджетоутворюючим. Він становить лише 9 % від податкових надходжень Держбюджету – близько $ 2 млрд. Проте, для окремо взятих компаній – це критично важливий ресурс, який може бути направлений на модернізацію та розвиток.
Що дасть заміна податку на прибуток податком на виведений капітал
По-перше, це додаткове зростання оборотних коштів підприємств. Насамперед, це стосується сфери торгівлі. Для компаній сектора ритейл, де немає потреби в оновленні виробничих потужностей, зростання оборотного капіталу не що інше, як інвестиції в збільшення товарообігу.
По-друге, це інвестиції в реальний сектор, без яких неможливо запустити зростання економіки в 6-8% на рік. Той необхідне мінімальне зростання, яке дозволить в перспективі 5 років повернути доларовий ВВП України до значень докризового 2008 року. За оцінками UIF, обсяг капіталовкладень у модернізацію підприємств при скасуванні податку на прибуток за 5 років може скласти $ 20-30 млрд. за рахунок внутрішніх ресурсів.
По-третє, це дасть імпульс до зростання економіки в цілому. За оцінками UIF, у результаті скасування податку на прибуток у перспективі 5 років може бути створено до $ 50-80 млрд. додаткового ВВП (за умови, що 40 % щорічного прибутку буде реінвестовано).
Дефіцит Держбюджету першого року може бути покритий за рахунок зовнішніх позик, які можна почати віддавати з другого-третього року старту реформи за рахунок збільшених бюджетних надходжень. Недоотримані в першому році Бюджетом кошти повернуться в казну вже через рік у вигляді додаткового ПДВ, податків з ФОП, ПДФО.
Відзначимо, що 2 роки тому керівник економічних програм UIF Анатолій Амелін виступав з ідеєю заміни податку на прибуток податком на розподілюваний прибуток (виведений капітал) і писав про потенційний ефект для економіки України https://voxukraine.org/2015/08/26/modernizaciya-naloga-na-pribyl/).
Вам також буде цікаво:
Олександр Чебаненко: Ухвалений законопроєкт №2285-д в останній редакції вкрай негативний для громадян України
Вадим Денисенко очолив Український інститут майбутнього
76% українців вважають себе щасливими людьми
Чому в Україні частково зняли мораторій на проведення операції з майном для громадян рф?
Kyiv Maker Faire – майбутнє власноруч
Вступна кампанія до Міністерства освіти