» Новини » За правду на ТБ: як підвищити об’єктивність телеканалів

За правду на ТБ: як підвищити об’єктивність телеканалів

У п’ятницю, 25 травня о 15:00, в Українському інституті майбутнього відбудеться круглий стіл на тему: “За правду на ТБ: як підвищити об’єктивність телеканалів”.

Модератор:

Павло Фролов – консультант Апарату Верховної Ради

Учасники:

Ольга Червакова – народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики

Антон Геращенко – народний депутат України, співзасновник UIF

Ганна Чумаченко – керівник юридичного управління Національної ради України з телебачення і радіомовлення

Дмитро Золотухін – заступник Міністра інформаційної політики

Наталя Лігачова – голова ГО “Детектор медіа”, голова Незалежної медійної ради, співголова Ради РПР

Сергій Томіленко – голова Національної спілки журналістів України

Ольга Большакова – Керівник Центру адвокації та лобіювання ВГО “Незалежна асоціація телерадіомовників”.

Запрошені також інші члени Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, представники телевізійної галузі, зокрема, Асоціації “Індустріальний телевізійний комітет”, ГО “Інститут масової Інформації”.

Завдання та варіант розв’язання від експертів

Завдання 1. Як допомогти глядачам ставитися до контенту на телебаченні більш критично?

Розв’язання. Потрібно відкрити джерела фінансування та встановлення відповідальності за непрозору структуру власності усіх телеканалів. Це також перекриє можливість фінансування українських телеканалів з країни-агресора та офшорів.

Завдання 2. Як зменшити так зване “інформаційне кілерство” на телебаченні напередодні виборчого 2019 року? Як зменшити вплив олігархів на формування влади і агітацію “проти”? Як посилити конкуренцію ідей і програм кандидатів?

Розв’язання. Одним із методів може стати впровадження “Права на репліку” на законодавчому рівні. Ініціативою передбачається надати офіційним кандидатам у президенти та народним депутатам право публічно відреагувати на згадку в ефірі того ж телеканалу і у той самий час, де його було згадано.

“Такі ідеї запропоновані з огляду на те, що незважаючи на суттєве зростання інформаційної впливовості Інтернет-ЗМІ та соціальних мереж, саме телебачення залишається основним джерелом інформації про оточуючий світ для майже 60% українців. Натомість, відомі українські телеканали збиткові і через залежність від своїх “спонсорів” часто маніпулюють громадською думкою у корисливих політичних інтересах”, — прокоментував Павло Фролов.

Вхід на захід вільний, за умови попередньої реєстрації.

Акредитація журналістів.

Сторінка на Facebook.