16 жовтня 2024 року відбулася презентація та обговорення дослідження UIF у співпраці з National platform “THREE SEAS-UKRAINE INITIATIVE”.
Подія зібрала експертів, аналітиків, представників політичної сфери та бізнесу та викликала жваву дискусію серед учасників щодо ключових аспектів ситуації в Чорноморському регіоні.
Автор дослідження, політичний аналітик, експерт UIF Ігар Тишкевич, поділився своїм баченням передумов зміни балансу сил у регіоні, сценаріями завершення війни та інтересами зовнішніх сил. У ході доповіді він наголосив на важливості розуміння того, як конфлікт в Україні вплине на нову конфігурацію політичного та економічного ландшафту Чорного моря.
У рамках дослідження, були визначені п’ять можливих сценаріїв розвитку ситуації в Чорноморському регіоні:
- Тактична поразка України
росія прориває фронт і займає великі території. Україна під тиском змушена підписати мирні угоди, які передбачають політичні поступки на користь рф. - Заморозка війни
Запеклі бої не призводять до значних результатів. Війна триває, але обидві сторони страждають від її наслідків, що веде до перемир’я без подальших обговорень. - Новий “Мінський процес”
росія не може переламати ситуацію на свою користь, тоді як Україна досягає обмежених успіхів. Укладення договору може теоретично призвести до повернення частини окупованих територій, але кожен наступний крок вимагатиме тривалих переговорів. - “Фінський сценарій”
Україна визнає неможливість повернення територій у найближчій перспективі і фіксує статус-кво через договір з рф. Це може бути перемир’я, яке передбачає механізм співіснування держав. - Тактична поразка рф
Україна досягає значних успіхів на фронті, що створює ризики для росія. У такому випадку можливе укладання договору з дорожньою картою повернення окупованих територій без затягнутих переговорів.
Ці сценарії демонструють різноманітні можливості розвитку подій у Чорноморському регіоні, які можуть суттєво вплинути на регіональну безпеку. Кожен із сценаріїв має свої ризики та можливості, які потребують детального аналізу для формування ефективних стратегій реагування.
Наприкінці зустрічі, відбулася коротка презентація модератора національної платформи “Ініціатива трьох морів – Україна” Андрія Смородіна щодо запуску проєкту зі створення Клубу дипломатичного співробітництва спільно з Українським інститутом майбутнього.
Захід викликав підвищений інтерес та активну участь, що підтвердило необхідність продовження таких обговорень для формування стратегічного бачення майбутнього Чорного моря.
Запис прямої трансляції з заходу: https://fb.watch/vgra4UgfxB/
Вам також буде цікаво:
Корея: відновлення повоєнної економіки
Консервативна революція у Франції: чому новим президентом може стати друг Путіна
Деолігархізація і закон
Росія-2024. Політичні та соціальні перспективи
UIF висловлює співчуття родичам загиблих у авіакатастрофі
Євген Єнін обійняв посаду заступника директора та керівника проекту по боротьбі з контрабандою в Українському інституті майбутнього