» Новини » Капітальні інвестиції – рушій економічного зростання

Капітальні інвестиції – рушій економічного зростання

Вже п’ятий квартал поспіль спостерігається помірне пожвавлення економіки України. Темп зростання реального ВВП у ІІ кв. 2017 р. становив 2,4% у відношенні до ІІ кв. 2016 р.

Однією із головних передумов економічного зростання стала активізація інвестиційної діяльності у секторах економіки. За даними Держстату, реальне зростання капітальних інвестицій за І півріччя 2017 року становить 22,5%, що відповідає прогнозу UIF.

У січні-червні 2017 р. підприємствами та організаціями освоєно ₴155,1 млрд. Головним джерелом інвестування є власні кошти підприємств, частка яких становить 74,3% загального обсягу капітальних інвестицій.

У розрізі видів економічної діяльності спостерігається активізація інвестиційної діяльності у сільському господарстві. Капітальні інвестиції зросли на 42,1% до І півріччя 2016 р.

Понад 30% капітальних інвестицій освоєно промисловими підприємствами, це на 29% більше аніж у відповідному періоді 2016 р. У переробній промисловості найбільша частка інвестицій припадає на виробництво харчової продукції (4,09%) та металургійне виробництво (4%).

Найбільший обсяг капітальних інвестицій був освоєний підприємствами Києва, Дніпропетровської та Київської області. Саме в цих областях сконцентровані підприємства переробної промисловості та видобувної.

Таким чином, позитивна тенденція інвестиційної діяльності підприємств є базою подальшого економічного зростання. За період січень-червень, освоєно $ 5,9 млрд. капітальних інвестицій. Однак, цього обсягу все ще недостатньо для досягнення сталого економічного розвитку. За оцінками UIF, щорічна потреба України в інвестиціях оцінюється в $ 20 млрд.