Джерело: gazeta.ua
Попри військову агресію Росії та ряд санкцій, друга гілка магістрального газопроводу із Сибіру до Німеччини буде побудована.
Про це розповів кандидат економічних наук, експерт з енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп в інтерв’ю журналу “Країна”.
“Газпром заявив, що заперечення Данії стосовно будівництва газопроводу не скасують проект, а можливо відтермінують його із частковою зміною маршруту пролягання.
Справа в інтересах. Україна намагається бути незалежною від російського газу. А Москва прагне обійтися без нашої газотранспортної системи.
Європейські інвестори “Північного потоку-1”, який ввели в експлуатацію 2011-го, задоволені прибутками. Це сім-дев’ять відсотків повернення інвестицій. Сьогодні цей газопровід використовується на повну потужність. Якщо після запуску “Північного потоку-2″ через Німеччину йтиме більше російського газу для Європи, це означатиме ріст доходів для країни за рахунок транзиту. Зросте її важливість на континенті,” – розповідає експерт.
Через скорочення внутрішніх ресурсів Європи, попит на російський газ в Європі ростиме. Після завершення будівництва Північного потоку-2 і Турецького потоку співпраця з Україною буде можливою лише за умови перегляду тарифів на транзит газу.
“Американці прямо сказали в санкційному законі, що “Північний потік-2” суперечить їхнім інтересам. Однак Австрія й Німеччина гостро відповіли.
Аналітичні агентства прогнозують, що Європа збільшить споживання газу. Внутрішні ресурси в ЄС скорочуються. Потрібне екологічно чисте джерело. Німеччина за минулий рік показала приріст споживання вісім відсотків. Інший газопровід “Турецький потік” (планують прокласти по дну Чорного моря з Анапського району Росії до Туреччини. 10 жовтня позаторік Москва й Анкара уклали міжурядову угоду про будівництво. – gazeta.ua) й фактично доставить газ до Греції. Від Італії були запити на його продовження. Тобто обхідні газопроводи охоплять усю Європу. Тоді розмова з Україною буде такою: ми згодні використовувати вашу ГТС, якщо ціна транзиту буде меншою, ніж у “Північних” чи “Турецького потоку,” – сказав Андріан Прокіп.
Санкції носять вибірковий характер. Наприклад, вони не стосуються деяких американських і європейських компаній.
“Є значне поле для обходу. Наприклад, німецька компанія Wintershall проаналізувала свою діяльність і вирішила, що її співпраці з Газпромом у проекті “Північного потоку” санкції не стосуються”, – підсумував економіст.
Вам також буде цікаво:
Для повного самозабезпечення України нафтопродуктами необхідно $17 млрд
Аналітичний центр Український інститут майбутнього презентував прогноз “виклики і можливості” на 2018 рік
Чи зможе народ мати право на законодавчу ініціативу?
Угорщина заявила про блокування України через мову: реакції експертів UIF (оновлюється)
Доходи рф від продажу нафти зростають
Знову про МВФ або як Україні правильно шукати гроші