Співзасновники Українського інституту майбутнього (UIF) Анатолій Амелін та Юрій Романенко із виконавчим директором Віктором Андрусівом презентували головне видання року, прогноз “2018: виклики і можливості”.
Презентація видання “2018: виклики і можливості” відбувалася у приміщенні Інституту 26 грудня 2017 року. Гостями події стали представники бізнесу та влади, журналісти та блогери, постійні відвідувачі заходів, що їх організовував Інститут впродовж року.
У залі були присутні автори прогнозу, експерти аналітичного центру “Український інститут майбутнього”: з внутрішньої та міжнародної політики— Ігор Тишкевич, з економіки — Яна Лаврик, з освіти — Микола Скиба. Після завершення офіційної частини гості мали змогу поспілкуватися із експертами особисто.
Видання являє собою збірку експертів UIF про майбутнє інформаційних процесів у сферах міжнародної та внутрішньої політики, національної безпеки та оборони, економіки, правоохоронної та судової системи та освіти. Аналітичний прогноз ґрунтується на дослідженнях загальних тенденцій розвитку названих сфер, що проводяться експертами Інституту протягом року.
“2018: виклики і можливості” став другим за рахунком альманахом від Українського інституту майбутнього. Перший був презентований у 2016, у рік заснування аналітичного центру і також прогнозував ситуацію у політичному та економічному житті України та світу на прийдешній — для того року — 2017 рік. Метою випуску щорічної збірки прогнозів експертів є інформаційне сприяння розширенню горизонту планування розвитку країни і як наслідок – ухвалення топ-менеджментом держави успішної стратегії на майбутні 10-15 років.
Економічний прогноз 2018
“Країни, що не мають власного плану розвитку, є ресурсом для тих країн, що мають такий план”, — застеріг Анатолій Амелін перед початком презентації підсумків 2017 року та прогнозу на 2018 рік у економіці України та світі.
Амелін дав оцінку курсу долара та рівню мінімальної заробітної плати у 2017 році. Не оминув економіст і оцінку впливу війни на економіку країни.
“Блокада окупованих територій з погляду політики є, безумовно, позитивним кроком. Але за оцінками економістів Українського інституту майбутнього, блокада призвела до того, що українська економіка втратила приблизно 0,9 — 1,2%. Тобто 1% української економіки ми недоотримали за через виробничі ланцюжки, насамперед, гірничо-металургійного комплексу, що були припинені”, — зазначив Анатолій Амелін.
За його словами, без блокади темпи зростання економіки України були б інтенсивнішими і — відповідно — вищими були б прибутки населення.
Вплив важливих подій 2017 року на економіку України. Презентація UIF
Політичний прогноз 2018
Директор політичних програм Юрій Романенко наголосив на тому, що українці подолають кризу тільки у разі досягнення самовизначення.
“Усі ми підходимо до раціоналізації нашого повсякденного життя, раціоналізації бізнесу, політики — всього. Раціоналізація тягне за собою визначеність. Можна буде точно сказати, коли закінчиться криза в Україні — коли з’явиться визначеність. Коли кожен з нас зможе відповісти на питання “хто я такий?”, — підсумував Юрій Романенко.
За словами політичного експерта, Україні потрібно використовувати власні ресурси, а не сподіватися на допомогу Німеччини або США.
Презентація прогнозу “2018: виклики і можливості” в Українському інституті майбутнього. Повний відеозапис (2 години)
Повний відеозапис події опублікований на офіційному youtube-каналі Ukrainian Institute for the Future.
Фотографії спікерів та гостей презентації можна переглянути на фейсбук-сторінці з 28 грудня https://www.facebook.com/UkrainianIF
Тексти доповіді-прогнозу “2018: виклики і можливості” будуть частково опубліковані на сайті https://uifuture.org з 11 січня 2018 року.
Електронна версія друкованого примірнику “2018: виклики і можливості“: https://goo.gl/YjFZC6
Український інститут майбутнього – це незалежний аналітичний центр, що прогнозує зміни і моделює можливі сценарії розвитку подій в Україні; надає компетентну оцінку українським подіям, формулює конкретні рекомендації до дій; пропонує ефективні рішення; пропонує майданчик для дискусій на актуальні теми. Місія “Українського інституту майбутнього” – проектування успішного майбутнього України, через експертні дослідження і дискусії, що стимулюватимуть ухвалення якісних політичних рішень як в українській, так і в міжнародній політиці. Являє собою спільний проект представників українського бізнесу, політики і громадського сектора. Заснований у 2016 році.
Вам також буде цікаво:
Велика Британія і Євросоюз погодили текст політичної декларації про Brexit: у чому її суть?
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (04.07-08.07)
Російська Федерація: анатомія економічної поразки
Хто захистить ДБР?
Найгірший показник за останні 300 років: економіка Великобританії у небезпеці
Що не так з “Укрзалізницею”? Тарифи