Словенська авіакомпанія Adria Airways повернулася в Україну після 5-річної перерви.
Директор програми Інфраструктура Українського інституту майбутнього Володимир Шульмейстер пригадав, як під час роботи на посаді замміністра у 2015 році особисто брав участь у переговорах із зазначеною авіакомпанією.
“У 2015 році я займався відновленням польотів за напрямком до Словенії, що з 2012 року перестали літати. Я розмовляв із представниками МАУ та Adria Airways, і тоді компанії виявили сумнів щодо їх економічної доцільності.
Зараз Adria Airways повернулися, оскільки провели аналіз та зрозуміли що це є досить вигідно. Ситуація із міграцією також передбачає відкриття нових напрямків: українська діаспора в Словенії зростає, що збільшує попит та дохід компанії відповідно.
Минулого року Порошенко під час візиту у Словенію також обговорював тему відновлення авіасполучення, наскільки мені відомо.
До речі, у сусідню Польщу також збільшується кількість рейсів. Причина та сама: збільшення потоку українського населення на заробітки”, — стверджує Шульмейстер.
Експерт з економічного аналізу та транспортної інфраструктури Ярослав Пилипчук:
– До того, як з’явився рейс Україна—Словенія пасажири літали непрямими рейсами через Будапешт та Венецію. Тому виникнення нового, прямого рейсу, може негативно вплинути на попит авіаперевезень до Венеції та Будапешту. Але зазначений вплив буде незначним.
Загалом виникнення нових рейсів – це досить позитивна новина, оскільки надають зручну можливість сполучення зі Словенії, рейси ввечері з Любляни та рано зранку з Києва. Проте це свідчить про міграцію українського населення, що дедалі зростає.
Слід відзначити ефективний маркетинг зі сторони європейців, нові напрямки вже розрекламовані на київських білбордах і це є приклад того, як потрібно оперативно популяризувати нові авіанапрямки та туризм.
У майбутньому кількість нових авіарейсів в ЄС тільки збільшуватиметься, і я вважаю, слід скористатися ситуацією та почати вже маркетингову промоцію України. А для цього потрібна ефективна маркетингова стратегія просування аеропортів – це один із шляхів, які ми пропонували в дослідженні Українському інституту майбутньому для розвитку аеропортів країни.
Вам також буде цікаво:
Анатолій Амелін: Зеленський має сформувати антикризовий Кабмін із досвідчених менеджерів
Податок на виведений капітал. Україна виграє чи програє – публічні дебати
Хаос в енергетиці
Щодо законопроектів про політико-правові рішення та про заборону на зупинення санкцій РНБО
Чому проти деяких російських оборонних підприємств досі не ввели санкції у США, Великій Британії, Канаді, Новій Зеландії, Австралії та Японії?
Абхазько-грузинський конфлікт: які висновки може зробити Україна