Сьогодні Великобританія вийшла з Європейського Союзу. Через 3 роки політичного паралічу, парламентсько-урядових чвар, конституційних суперечок, партійних бунтів й вакханалії суспільно-політичних дискусій про майбутнє Великобританії, над британським парламентом опускається прапор ЄС. Про це пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього Ілія Куса.
«За останні 3 роки Великобританія пережила більше, ніж за останні десятиліття: бойкот північно-ірландських націоналістів, через який 3 роки був паралізований парламент у Белфасті; зліт і падіння Джеремі Корбін й лівого крила лейбористів; розвал і об’єднання Консервативної партії; стрімке сходження ліберал-демократів і Brexit-партії як третіх альтернативних сил, і таке ж стрімке їх падіння; багаторазове «вбивство» проєкту договору про Brexit Терези Мей; емоційний крах уряду Терези Мей після тривалої облоги Даунінг-стріт, 10 і небачених досі політичних кульбітів прем’єр-міністра між інтересами оточуючих; фінальна битва всередині Лейбористської партії; парламентський провал і передвиборний успіх Бориса Джонсона; початок повномасштабної системної кризи у Великобританії, що охопила основні інститути влади, який триває й донині. Він буде головною спадщиною 3-річної саги Brexit», – зауважив Ілія Куса.
Інституційна криза у Великобританії, прогнозує експерт UIF, може загостритися.
«Проблеми, що лежать в основі кризи, не вирішені, а суспільство розколоте питанням Brexit. Попереду – цілий рік перехідного періоду. За цей час Брюссель і Лондон повинні домовитися про умови майбутньої взаємної торгівлі», – зазначив Ілія Куса.
Вам також буде цікаво:
Березовець на Форумі у Вільнюсі: США та ЄС пропонують сформувати новий санкційний список проти Росії (фото, відео)
Перші результати тестування на знання законодавства кандидатів на зайняття посад Директора, першого заступника та заступника директора Державного бюро розслідувань
“Північний потік-2” не скасовується? Україні саме час подумати про план “Б” — аналітик
Чергове позачергове засідання ради
Поправку Лозового до КПК поправили
Лобіювання та лобістська діяльність в Україні: легалізована корупція чи інструмент ефективного діалогу суспільства з владою?