Державне управління і бізнес управління – це два діаметрально протилежні види діяльності. Якщо людину цікавлять гроші, і вона хоче бути мільйонером, то необхідно займатися бізнесом. Якщо ж людина амбітна, її цікавить слава, історія, лідерство, необхідно працювати на державній службі, але не розраховувати на великі гроші. Ключовими питаннями тут мають бути: скільки, чому і за яких обставин слід платити на державній службі? Про це пише на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» виконавчий директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів.
Експерт апелює до досвіду розвинених країн, де топчиновники не отримують космічних зарплат.
«Середня щомісячна зарплата прем’єрів: Великобританія – 17 тисяч дол, Німеччина – 30 тисяч дол, Франція – 18 тисяч дол, Італія – 10 тисяч дол. Якщо взяти наших сусідів: Польша – 4700 дол, Чехія – 10 тисяч дол, Угорщина – 8200 дол, Румунія – 5000 дол, Литва – 4200 дол, Латвія – 5000 дол, Естонія – 6100 дол», – пише Віктор Андрусів.
Виходячи з логіки та принципів зарплат на Заході, експерт UIF виділив два поширених в Україні міфа щодо зарплат і управління.
«Міф 1 – високі зарплати протидіють корупції. Якщо справжня мотивація не гроші, то гідна зарплата вирішує всі матеріальні потреби. Саме це і потрібно людям, які мають лідерські амбіції, прагнуть слави і честі. Міф 2 – ефективні менеджери з бізнесу. Одним з аргументів є те, що на низькі зарплати не прийдуть «чесні» люди з бізнесу, топменеджери. А ці люди «ніби» можуть досягти позитивних змін, бо в бізнесі їм все вдавалось. Це нісенітниці. Будь-який представник бізнесу, який заходить на державні посади, насправді буде тривалий час навчатись, щоб щось почати робити. Цю ситуацію ми спостерігаємо у чинному уряді. Але питання доцільності? Чи не краще зразу готувати відповідні кадри і тоді призначати?» – зауважує Віктор Андрусів.
При цьому він назвав гідну зарплату топчиновників у сучасних умовах.
«Виходячи із цін і можливостей, зарплата топкерівників має коливатись у розмірі 2-3 тисячі доларів, середньої ланки – 1-1,5 тисячі доларів. Це достойна конкурентна заробітна плата, яка дозволяє нормально жити сім’ї з двома дітьми в Києві. Мають бути премії, які чітко прив’язуються до показників ефективності конкретного відомства, але премії – солідарні, коли виписуються всім і з незначним розривом», – резюмував Віктор Андрусів.
Вам також буде цікаво:
Олексій Скрипник: “Державна стратегія має будуватись не тільки для цілей, але й для структур, котрі будуть ці цілі втілювати”
Що чекає на тих, хто «приєднує» до рф українські землі
Тендер на проведення моніторингу
Оцінка ситуації на Донбасі, Мінські угоди
Русь без Києва, СССР без Леніна: як Патрушев тлумачить історію
Зачем Лавров поехал в Африку?