Україна має тісніше співпрацювати з НАТО, вирішуючи питання безпеки критичної енергетичної інфраструктури в умовах гібридних загроз. Про це під час робочого поїздки до Литви заявила експерт з енергетики та інвестицій Українського інституту майбутнього Наталія Кацер-Бучковська.
«Партнерство з Центром енергетичної безпеки НАТО дозволить Україні проводити спільні дослідження з енергобезпеки з країнами Європи, обмінюватись цінним досвідом та посилювати взаємний енергетичний потенціал», – зауважила експерт.
Наталія Кацер-Бучковська нагадала, що наступного року Україна доєднається до Центру енергетичної безпеки НАТО, що знаходиться у Вільнюсі.
«Серед завдань Центру – аналіз, виконання та посилення ролі НАТО в забезпеченні енергетичної безпеки та захисту енергетичної інфраструктури країн-членів та країн-партнерів. Процес інтеграції було розпочато у 2014 році. Сьогодні Україна на фінішній прямій: залишилися лічені формальні кроки до підписання угоди у січні-лютому 2020 року», – зазначила експерт.
Зазначимо, що в рамках візиту до Литви, експерти Українського інституту майбутнього Наталія Кацер-Бучковська та Владислав Талах, разом з народним депутатом Андрієм Жупанином, експертом з енергетичної безпеки Вірою Константиновою, директором українського Центру досліджень енергетики Олександром Харченком та прес-секретарем інституту Діаною Мироненко, зустрілися з директором Центру енергетичної безпеки НАТО Ромуальдасом Петкевичусом й обговорити регіональні енергетичні загрози, способи їх протидії та плани співпраці.
Вам також буде цікаво:
Презентація економічного блоку “Ризики дефолту України переходять у критичний стан”
Білорусь «дотиснула» РФ по «брудній» нафті?
Експерт програми «Право» UIF Віктор Шишкін прокоментував Указ президента Зеленського щодо деяких питань забезпечення національної безпеки України
Веб-додаток Poboremo COVID-19 від UIF вже доступний!
Чому проти деяких російських оборонних підприємств досі не ввели санкції у США, Великій Британії, Канаді, Новій Зеландії, Австралії та Японії?
Анатолій Амелін: Україні потрібен професійний антикризовий прем’єр