Головна опозиційна партія Національна ліберальна партія (НЛП) вже другий місяць поспіль переганяє на 4 % головну правлячу Соціал-демократичну партію (СДП). Про це свідчать рейтинги соціологічних опитувань щодо виборів у Європарламент. НЛП потенційно може отримати 25,6 % голосів, СДП – 21,7 %. Що стосується інших партій, то альянс опозиційних партій Союз порятунку Румунії (СПР) – PLUS можуть підтримати 16,4 % виборців, молодша коаліційна партія Альянс лібералів та демократів – 12,2 %, партія PRO Румунія колишнього прем’єр-міністра Віктора Понти – 11,7 %. Вибори відбудуться вже за півмісяця – 26 травня.
Давайте розберемося, з якими меседжами йдуть ці партії на вибори до Європарламенту:
- СДП сфокусувалась на агресивній та націоналістичній риториці, стверджуючи, що через іноземні компанії, які діють в країні, Румунія стала сміттєвим баком Європи, а чиновники Брюсселю хочуть віддавати накази Бухаресту
- НЛП має більш помірковані націоналістичні меседжі та виступає проти посягання на верховенство права з боку правлячої коаліції СДП – АЛДЕ
- СПР – PLUS радикально налаштовані проти СДП, наголошуючи на ініціативі під назвою «ніяких злочинців на державній службі»
- АЛДЕ виступає в унісон з СДП
- PRO Румунія закликає більше використовувати кошти ЄС на користь румун
Діючий президент Румунії Клаус Йоганніс випереджає своїх суперників у більше ніж у два рази – 42,7 % , що дає йому шанс на перемогу на наступних президентських виборах, які відбудуться наприкінці року. Його найближчий можливий суперник – лідер АЛДЕ Келін Попеску-Терічану, за попередніми даними може отримати всього 18,3 % голосів.
Віктор Козленко, стажер УІМ
Вам також буде цікаво:
Два роки Верховної Ради України: Підсумки і перспективи кадрових змін осені
Румунія починає головування в Раді ЄС
Сербсько-косовський конфлікт, який не переріс у війну
Рішення МВФ: чи готова Україна до припинення програми
Освіта в Україні: кожен п‘ятий націлений вчитися тільки за кордоном
Загострення в Сирії: У Ердогана цугцванг, у Росії – складна ситуація