ФОТО: 24tv.ua
Україна збирається закрити залізничне сполучення з Росією. Про це заявив 6 серпня міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
Але чи реально повністю припинити залізничне сполучення з Росією ?
Розмірковує Директор інфраструктурних програм Українського інституту майбутнього, Перший заступник Міністра інфраструктури України (2014-2016 рр.)
Припинення залізничного сполучення з Росією можна розцінювати як відсутність стратегії. Адже це призведе лише до перерозподілу пасажирського та вантажного потоку на інші види транспорту – автомобільний та автобусний.
Своєчасність цього питання визначається двома параметрами — це економічною доцільністю і політичним підтекстом. Швидше за все, це пов’язано з майбутніми виборами.
Економічно, від припинення сполучення пасажирського і вантажного з Росією сполучення втратить Укрзалізниця.
Обсяг взаємної торгівлі між Україною та Росією становить близько $10 млрд, більшість з якої перевозиться залізницею. Відміна вантажного сполучення призведе до суттєвих втрат для економіки.
Якщо говорити, про пасажирський сегмент, то відбудеться перерозподіл на інші види транспорту – автомобільний та автобусний. Як наслідок, ускладниться проходження КПП на дорогах. Частина людей, які працювали в Росії на тимчасових роботах, через відсутність потягів, перейдуть працювати в Польщу та інші країни Європи.
За оцінкою, це близько 1 млн. українців.
Також на тих поїздах, які курсують до Росії ціна квитка у 4 рази вища, ніж у внутрішньому сполученні. Чим компанія буде компенсувати втрати, якщо збитки пасажирського сегменту Укрзалізниці становлять близько 10 млрд. грн ?
Політики повинні приймати економічно обґрунтовані рішення. Це треба було робити раніше, а не на четвертому році війни. Так як у нас немає стратегії, то ми кидаємося зі сторони в сторону.
Вам також буде цікаво:
Інвестиційний ринок України: підсумки першого півріччя 2018 року
Найбільше українці хотіли б жити на вулиці імені Скрябіна та Чорновола
«Вся енергія українського політикуму йде на дискусію про те, чому Путін не нападе. А така позиція обов‘язково призведе до поразки», — заявив виконавчий директор UIF Вадим Денисенко.
П’ять порад новому Генеральному прокурору
Russia in details: events and trends in Russia over the last week (05.11-11.11)
Доповідь UIF дуже доречна і своєчасна – Леонід Швець