» Новини » Ігар Тишкевич: “Російська міграційна політика в Криму – це міна сповільненої дії”

Ігар Тишкевич: “Російська міграційна політика в Криму – це міна сповільненої дії”

Ігор Тишкевич для Радіо Крим.Реалії

Після анексії Криму Росія стала активно заселяти півострів повністю лояльними до російської влади соціальними групами. За програмами надання житла військовослужбовцям, військовим пенсіонерам та по військовій іпотеці на півострів приїхало не менше 50-60 тисяч сімей. Це 150-170 тисяч осіб. Такі дані 2 березня у ранковому ефірі Радіо Крим.Реалії озвучив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

«Половина з них (тих, хто переїхав у Крим – КР) – це люди, які тримали в руках зброю. Це військові або військові пенсіонери. Вони організовані і звикли виконувати накази. Відповідно, це міна уповільненої дії. І тут на жаль, якщо грати в лібералізм, на мій погляд, нічого хорошого від цього не буде», – сказав Тишкевич.

На думку експерта, після деокупації Криму Україна для розв’язання цієї проблеми може піти по шляху Чеської Республіки в 1945 році.

«Буде примусове виселення. Примусове виселення саме тих, хто прийшов зі зброєю в руках. Це цілком нормальна ситуація. Тому що було б абсурдно, коли до тебе прийшов окупант, потім ви помирилися, і ти йому сказав: «ну поживи тут поруч», – зазначив він.

Експерти відзначають активне зростання кількості жителів Севастополя після анексії Криму Росією. Вони пов’язують це з «посиленою російською мілітаризацією міста». Збільшення міграційного потоку в Севастополь десь на рівні від 2,5 до 3,5 тисяч на місяць, повідомив заступник директора Центру суспільних досліджень «Український Меридіан» Олексій Турган.

За даними офіційної статистики Росії (це дані середини осені 2015 року), додаткове населення Севастополя становило близько 25 тисяч чоловік, це 7% населення періоду до анексії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова.