У 2018 році відповідно до концепції Нової української школи має відбутися перший набір дітей до початкової школи, які вчитимуться за новим освітнім стандартом, створеним на компетентнісній основі. У 2019 р. те ж саме має відбутися з базовою школою (5 – 9 класи). Новий освітній стандарт проголошує педагогіку партнерства з особистісно зорієнтованим навчанням, у центрі якого – дитина. На відміну від нинішньої школи, де об’єктом пізнання є зовнішній світ (математичні, фізичні, біологічні об’єкти) в особистісно зорієнтованому навчанні вектор діяльності спрямовується на пізнання учнем / ученицею себе, процесу взаємодії зі світом і смислу власної діяльності. Це вимагатиме відповідних навичок, а головне – ментальних звичок і цінностей від педагогів, які мають навчати за новим стандартом. Звідки вони візьмуться, якщо ВНЗ продовжують готувати по- старому, та й потрапляють туди далеко не кращі? Інститути післядипломної педагогічної освіти, у принципі, теж не стали кращими. Та й чи є претенденти на те, щоб стати педагогом Нової української школи?
Спільнота українського EdCamp, яка об’єднує близько 10 тисяч освітян (а це найбільша спільнота після США, де й зародився цей рух), засвідчує, що охочі безумовно є, і їх кількість зростає. Однак і регіональні EdCemp-и, і щорічна (не)конференція у Харкові – це радше комунікаційний, чи навіть терапевтичний майданчик /подія, ніж власнешкола агентів змін. Вона, зокрема, гарна тим, що там можна побачити з десяток різноманітних тренігових форматів. Скажімо, Центр нової освіти Івана Іванова чи Школа освітнього коучингу.
Проте, для того, щоб перетворити нові навички на стійку звичку, потрібно йти ще далі. Тритижневий інтенсив із розбором практичних ситуацій, активним зворотнім зв’язком – це мінімально необхідна умова для трансформації спеціаліста. Наступним кроком може стати наставництво для своїх колег по цеху. Адже якщо хочеш чомусь міцно навчитися сам – навчай цьому інших і практикуйся. Отже, найближчим часом очікуємо появу громадських ініціатив, які будуть здатні запропонувати подібний формат навчання. В разі їхнього успіху Міністерству освіти не залишатиметься нічого іншого, як визнати їх альтернативною, але повноправною системою підвищення кваліфікації. До речі, концепцією Нової української школи передбачено формування мережі установ незалежної сертифікації.
Вам також буде цікаво:
Taras Berezovets: Elections to the State Duma in Russia must be recognized illegitimate
IDEC / EUDEC EDUCATIONAL CONFERENCE IN UKRAINE WITH THE BEST SPEAKERS OF THE WORLD
THE ENTERPRISES OF UKROBORONPROM WILL BE SUBORDINATE TO THE MINISTRY OF DEFENCE?
ROBO.HOUSE INVITES YOU TO THE “PRESENTATION OF THE ROBOBUS – BEST EDUCATIONAL IT PROJECT 2018”
Construction of concrete roads is 40% more profitable than asphalt roads – Shulmeyster
Adria Airways in Ukraine: experts explained the Slovenian airline’s comeback