Вчора, 8 листопада, команда УІМ та КШДУ ім. С. Нижного відвідала надихаюче місто Полтава в рамках масштабного дискусійного туру. У Центрі підтримки підприємців «Дія.Бізнес» виконавчий директор УІМ Вадим Денисенко та директор програми «Школа міністрів» у КШДУ ім. Сергія Нижного Пьотр Кульпа провели презентацію, яка покликана розпочати суспільний діалог щодо формування національної ідеї України.
Зокрема Вадим Денисенко представив результати соціологічного дослідження «Хто ми: портрет українців очима українців» та звернув увагу на одну з ключових проблем сучасних українців: відсутність приводів для гордості. Ми живемо у міфологізованому минулому і взагалі не бачимо чогось величного та значущого у сьогоденні.
«Національна ідея зразка кінці 80-х років, яка працювала досі, де-факто перестала працювати. Схематично її можна описати так: «ми пишаємося тим, що ми українці, бо ми українці». Зараз ця теза безумовно стане частиною наступної великої національною ідеї, але цього вже не достатньо», наголосив він.
Тоді як Пьотр Кульпа розтлумачив роль прогресивної інтелектуальної еліти у формуванні національної ідеї, у тому числі в м. Полтава. А також розповів про зміни, яких потребує головний закон держави – Конституція України.
«Україна перебуває у момент великого історичного шансу. Існує можливість для розширення конституційної влади та державної служби в країні. Ці зміни можуть значно покращити умови для подальшого розвитку і формування держави на новому якісному рівні», – заявив він.
Команда Українського інституту майбутнього дякує Центру підтримки підприємців «Дія.Бізнес» у Полтаві, колективу Бібліотеки філії №4 Полтавської ЦБС, ЗМІ, представникам бізнесу, ГО та усім полтавчанам за плідну дискусію й готовність бути залученими до важливого суспільного діалогу, який УІМ та КШДУ розпочинають в усій Україні!
Вже незабаром УІМ анонсує нове місто, де продовжить всеукраїнський дискусійний тур щодо формування національної ідеї.
Вам також буде цікаво:
Ігар Тишкевич про демографічну кризу в України: цифри офіційної статистики завищені
Майбутнє українських олігархів (доповідь)
В Україні розпочалася вступна кампанія до ВНЗ
Ніде в Європі немає такого відкритого конкурсу до Верховного Суду як в Україні
Росія детально: події та тренди в РФ за минулий тиждень (24.09 – 30.09)
Експерт з нацбезпеки Глен Грант приєднався до Українського інституту майбутнього