«Ми потребуємо дуже щирих запитань і не менш щирих відповідей», – почав свій виступ політолог Михайло Басараб на прес-конференції Українського інституту майбутнього «Мінський глухий кут: що далі?». І роз’яснив: «Наприклад, ми маємо розуміти, що з конфлікту з Росією ми можемо вийти або переможцями, або переможеними. Серединки немає. Мінські домовленості, як би вони не позиціонувались як план мирного врегулювання з мінімальними негативними наслідками для України, але насправді це план поступової капітуляції України. По суті, це план реінтеграції Донбасу в Україну внаслідок поступок Києва».
На думку експерта, імплементація політичних домовленостей Мінських угод є абсолютно неприпустимою. Він упевнений, що вирішення проблеми Донбасу можливе тільки в пакеті з Кримом, тобто після падіння путінського режиму. Михайло Басараб також руйнує стереотип щодо відсутності альтернатив Мінським домовленостям: «У стінах Верховної Ради обговорюється законопроект про тимчасові окуповані території. Його суть зводиться до того, що окуповані та анексовані території (Донбас і Крим) на невизначений термін визнаються такими, Україна не прагне якнайшвидшої реінтеграції їх до свого складу. Тим самим ми забираємо основний козир у Кремля, адже всі домовленості підпорядковуються тій логіці, що Україна намагається якнайшвидше повернути території. Окрім того, законопроект покладає відповідальність за ситуацію на окупованих територіях на державу агресора». Експерт визнає подібне рішення не ідеальним, але вважає його оптимальним у нинішніх умовах. «Ми не можемо досягти швидкої перемоги, головне не піти на швидку поразку», – підсумовує політолог.
Пан Басараб також наголошує на необхідності провести вибори на окупованих територіях за звичайним законом про вибори до місцевих органів самоврядування: «Вибори мають бути не точкою входу у деокупацію, а точкою виходу. Вибори мають стати фінальним акордом у де окупації і відбутися тільки після тривалої «санітарної» обробки».
Вам також буде цікаво:
Прогноз 2022
Дизайн освітніх програм як орієнтир для вступників і роботодавців
Схиляння до переговорів з ОРДЛО і Газпромом. Енергетична пастка для України
Презентація: Оцінка сценаріїв водного дефіциту України
Трамп, Путін, Сі: ключові гравці та їхній вплив на завершення війни в Україні
Соціально-політичні настрої одеситів