Директор програми Інфраструктура майбутнього Українського інституту майбутнього Володимир Шульмейстер на прохання uifuture.org розповів, на що має чекати пересічний пасажир від нового лоукостера SkyUp, вихід якого анонсував голова Мінінфраструктури Володимир Омелян у четверг.
Чи будуть дешевими лоукостери SkyUp?
— Вартість квитків поки не оголошувалася. Єдина оголошена ціна на рейс Одеса-Київ — 499 гривень — не означає, що така вартість буде на всі напрямки. Середня ціна може бути і тисячу, і півтори, і вище — так працює будь-який лоукостер. Так працює маркетинг.
Якщо спиратися на методику ціноутворення лоукостерів, то можна спрогнозувати, що ціна на квитки SkyUp в Україні буде залежати від таких факторів як час покупки квитка (що раніше до вильоту, то дешевше) і наповнюваність літака.
У будь-якому разі ціни на квитки SkyUp будуть значно нижче у порівнянні з тим самим МАУ (3500 гривень за квиток на рейс Одеса-Київ).
Це призведе до підвищення конкуренції на ринку, що, безумовно, добре, адже МАУ й інші авіакомпанії, що працюють в Україні, адаптують свої ціни.
У чому відмінність лоукостера SkyUp від WizzAir?
— Припускаю, що SkyUp почне літати за кордон не раніше, ніж за рік. WizzAir же здійснює міжнародні рейси вже зараз.
Термін виходу нового лоукостера на міжнародні рейси залежить від того, як скоро він отримає дозвіл від Державіаслужби. А до цього вони мають почати літати.
Чому лоукостер SkyUp називають Національним перевізником?
— Називати SkyUp Національним перевізником зараз абсурдно. Для отримання цього звання авіакомпанія повинна здійснити принаймні один рейс. Зараз це компанія, яка заявила про наміри виконувати польоти й для цього робить правильні кроки: отримала направлення Державіаслужби та домовляється з аеропортами. Все інше — це піар.
Дуже важливо розуміти, що це недержавна компанія, а приватна. Є чутки, що SkyUp пов’язана з туроператором JoinUp.
За даними Interfax авіакомпанія SkyUp почне роботу з квітня 2018 року та на перший рік планує виконання міжнародних чартерних рейсів, а також відкриття регулярних внутрішніх і міжнародних рейсів.
ТОВ “Авіакомпанія” Скайап” зареєстровано в Києві у червні 2016 року. Засновником SkyUp виступило ТОВ” ACS-Україна” Тетяни Альби і Юрія Альби, яким також належить туроператор JoinUp!
Вам також буде цікаво:
Які перспективи аеропорту Полтави? Перший міжнародний рейс за 15 років.
Терор вже не врятує Росію від поразки
Чи уникне Україна дефолту?
В Українському інституті майбутнього презентували переклад бестселера Робінсона
Початок політичного сезону: за кого готові голосувати українці
Світ постморалі. В яку добу ми живемо?